Grand Prix w Tenisie Stołowym


25 listopada Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach przeprowadziło pierwszy z przewidzianych sześciu turniejów z cyklu Grand Prix w Tenisie Stołowym dla Dzieci i Młodzieży. Ideom tego pomysłu jest wyłonienie najlepszych zawodników, a przede wszystkim popularyzacja tzw. „ping-ponga” pośród dzieci i młodzieży. Podsumowanie nastąpi po ostatnim turnieju, który jest zaplanowany na kwiecień przyszłego roku. Do tego czasu zawodnicy biorący udział w cyklu będą gromadzić punkty zgodnie z regulaminem rozgrywek. Wygra osoba, która po ostatnim turnieju zgromadzi ich najwięcej.

Zawody rozgrywane 25 listopada na sali gimnastycznej GCEiS w Ziębicach cieszyły się dużym zainteresowanie. Rozegrano je w dwóch kategoriach wiekowych, grano systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów. Poniżej, krótkie podsumowanie:

Grupa młodsza:

  1. Milan Sekuła – 5 pkt
  2. Borys Kotkowski – 4 pkt
  3. Gabriel Sarara – 3 pkt
  4. Marcel Zając – 2 pkt
  5. Mateusz Sowiński – 1 pkt

 

Grupa starsza:

  1. Karol Kuziemski – 5 pkt
  2. Piotrek Sowiński – 4 pkt
  3. Dawid Sarara – 3 pkt
  4. Piotrek Salawa – 2 pkt
  5. Patryk Boryszko – 1 pkt

 

Warto powiedzieć iż mimo bardzo młodego wieku uczestników mecze stały na wysokim poziomie. Najbardziej cieszy jednak zaangażowanie i frekwencja. Mimo emocji, które wytworzyły się w trakcie gry zawodnicy rywalizowali ze sobą w duchu „fair play” co jest warte podkreślenia. Na kolejny zawody z cyklu Grand Prix w Tenisie Stołowym zapraszamy 16.12.2023r. Turniej zorganizował i przeprowadził pracownik GCEiS w Ziębicach Przemysław Palmowski.