UDANY WEEKEND MŁODYCH BIEGACZY Z GMINY ZIĘBICE W AUSTRII


Z inicjatywy Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach grupa 12 uczniów ze szkół gminnych (Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach, Szkoła Podstawowa w Henrykowie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach) wzięła udział w jubileuszowym, bo 20. Międzynarodowym Biegu Miejskim w austriackim Ebreichsdorf. Bieg odbył się w niedzielę 24 września 2023r. i rozpoczął Europejski Tydzień Sportu w naszej gminie. Wyjazd zorganizowany został na zaproszenie Burmistrza Ebreichsdorf Pana Wolfganga Kocevara, w ramach współpracy miast partnerskich Ziębice-Ebreichsdorf. Zakwaterowanie oraz wyżywienie zagwarantowała strona austriacka, za co szczególne słowa podziękowania należą się Dyrektor Szkoły w Ebreichsdorf Pani Sylvii Benig-Hamberger, tamtejszym nauczycielom oraz Radzie Rodziców.

W biegach udział wzięło ponad 300 biegaczy m.in. z Austrii, Turcji, Słowacji, Niemiec, Polski, Danii i Rumunii. Nasi uczniowie biegli na dystansach 1100 m oraz 3300 m.
Aż trzykrotnie stawali oni na podium dla zwycięzców w swoich kategoriach biegowych, a największe sukcesy odnieśli:

 • Klaudia Pomykała (ZSP Ziębice) – 1 miejsce na dystansie 3300 m (kategoria U16-U18)
 • Dawid Koperski (ZSP Ziębice) – 1 miejsce na dystansie 3300 m (kategoria U16-U18)
 • Filip Lusa (SP 4 w Ziębicach) – 2 miejsce na dystansie 1100 m (kategoria U 14)

Miejsca pozostałych uczniów z Gminy Ziębice:

 • Lena Jaworska (ZSP Ziębice) – 4 miejsce na dystansie 3300 m (kategoria U 16)
 • Julita Zych (SP 2 w Ziębicach) – 5 miejsce na dystansie 1100m (kategoria U 14)
 • Przemysław Dmytrów (SP 2 w Ziębicach) – 5 miejsce na dystansie 110m (kategoria U 14)
 • Hubert Flisik (SP 2 w Ziębicach) – 6 miejsce na dystansie 1100 m (kategoria U14)
 • Jan Kraczkowski (SP 4 w Ziębicach) – 8 miejsce na dystansie 1100 m (kategoria U 14)
 • Kinga Tymków (SP w Henrykowie) – 10 miejsce na dystansie 1100 m (kategoria U 14)
 • Mateusz Gniewczyński (SP w Henrykowie) – 16 miejsce na dystansie 1100 m (kategoria U 14)
 • Wiktor Szczepański (SP w Henrykowie) – 17 miejsce na dystansie 1100 m (kategoria U 14)
 • Aleksander Szałobryt (SP 4 w Ziębicach) – 21 miejsce na dystansie 1100 m (kategoria U 14)

Wszyscy uczniowie biorący udział w zawodach zasługują na wielkie słowa uznania i pochwałę za godne reprezentowanie Gminy Ziębice i Polski na międzynarodowej arenie. Możemy być z nich dumni nie tylko od strony sportowej, lecz także od strony wychowawczej, gdyż wszyscy zachowywali się wzorowo.

Opiekunami naszych młodych sportowców byli Pan Jerzy Koprowski – nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP w Ziębicach, Pani Iwona Pawłowska – nauczycielka SP nr 4 w Ziębicach oraz Pan Andrzej Regner dyrektor GCEiS.
Na zakończenie należy podkreślić po raz kolejny wielką gościnność strony austriackiej i doskonałe przygotowanie organizacyjne dwudniowego pobytu naszej grupy w Ebreichsdorf.
Dzięki naszym przyjaciołom z Austrii uzdolnieni sportowo uczniowie z naszej gminy mogli bezpłatnie wziąć udział w dużej imprezie biegowej poza granicami kraju.

GCEiS w Ziębicach