VIII TURNIEJ STREETBALLA W ZIĘBICACH


12 sierpnia w sobotę po raz ósmy na boisku Orlik w Ziębicach odbył się turniej streetbaala zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach we współpracy z Ziębicko – Ząbkowickim Klubem Koszykówki „Orzeł”. W turnieju udział wzięło 9 drużyn, z takich miast jak Wrocław, Opole, Otmuchów, Kłodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice, Turawa. Warto również nadmienić, że zespół „Nie rozumiem” w całości reprezentowali zawodnicy pochodzenia ukraińskiego.

Zawody rozegrane zostały w 2 etapach. W pierwszej części rozgrywek drużyny podzielone zostały na 2 grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”.

WYNIKI RYWALIZACJI GRUPOWEJ

GRUPA 1

 1. Aldom Turawa – 4 zwycięstwa
 2. The Naturat – 3 zwyciętwa
 3. Nie rozumiem – 2 zwycięstwa
 4. Gramy bez spiny – 1 zwycięstwo
 5. WB Basket – 0 zwycięstw

GRUPA 2

 1. Targay balla – 3 zwycięstwa
 2. Przekminka – 2 zwycięstwa
 3. Czambałamba – 1 zwycięstwo
 4. Kamieniec Ząbkowicki – 0 zwycięstw

W drugim etapie rozgrywek zwycięstwa grupy I zagrał w półfinale z drugim zespołem grupy II, a zwycięzca grupy II spotkał się z drugą drużyną  z grupy I. Drużyny, które zajęły 3 miejsce w  swojej grupie grały między sobą mecz o 5 miejsce, a czwarte miejsca w grupie stoczyły ze sobą walkę o miejsce 7.

 

Wyniki półfinałów:
Aldom Turawa – Przekminka  20:14
Targay balla – The Naturat  11:12

 

Mecz o 7 miejsce
Gramy bez spiny – Kamieniec Ząbkowicki  16:16

 

Mecz o 5 miejsce
Nie rozumiem – Czambałamba  13:11

 

Mecz o 3 miejsce
Przekminka – Targay balla  6:11

 

FINAŁ
Aldom Turawa – The Naturat  9:6

 

Ostateczna klasyfikacja „VI Turnieju Streetballa w Ziębicach”:

 1. Aldom Turawa
 2. The Naturat
 3. Targay balla
 4. Przekminka
 5. Nie rozumiem
 6. Czambałamba
 7. Gramy bez spiny & Kamieniec Ząbkowicki
 8. WB Basket

W przerwie turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 pkt, w którym każdy z uczestników oddał 10 rzutów z preferowanych przez siebie pozycji. W konkursie zwyciężył Ziębiczanin Wojciech Siołek reprezentujący drużynę Targay balla, który trafił do kosza sześciokrotnie.

Sędzią głównym turnieju był Pan Marek Matkowski.

Od strony organizacyjnej nad przeprowadzeniem zawodów czuwał pracownik GCEiS w Ziębicach Pan Przemysław Palmowski.  Słowa podziękowania kierujemy także w stronę Pana  Krzysztofa Grudnia (gospodarza obiektu) oraz Pani Marceli Grudzień, którzy zapewnili uczestnikom ciepły posiłek prosto z grilla.

Nagrody dla zwycięzców (puchary, medale, dyplomy i pamiątkowe gadżety) wręczył Dyrektor GCEiS w Ziębicach Pan Andrzej Regner, wraz z przedstawicielem drużyny Targay balla Panem Janem Bednarczykiem. Ponadto 3 pierwsze zespoły otrzymały nagrody pieniężne zgodnie z Regulaminem Turnieju.

GCEiS w Ziębicach