Półkolonia Letnia 2021 już za nami


W dniach od 28.06.do 23.07.2021 grupa 56 dzieciaków z placówek oświatowych Gminy Ziębice przebywała przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach w godzinach od 8:00 do 15:00 na Półkolonii Letniej 2021 organizowanej przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Podczas czterotygodniowego pobytu uczestnicy Półkolonii dzięki bogatemu programowi i zaangażowaniu wychowawców: Pani Klaudii Skowronek, Patrycji Kuś, Katarzyny Ochał i Tymoteusza Krzyżaniak mile, twórczo i pożytecznie spędzili wakacyjny czas w swojej miejscowości zwiedzając osobliwości i jeszcze nie odkryte zakątki naszego miasta. Półkoloniści odwiedzali kompleks sportowo-rekreacyjny ORLIK, ZCK, Bibliotekę Publiczną, Muzeum SGD, Stadion Miejski, Park, Oczyszczalnie ścieków i place zabaw.

W programie pobytu na półkolonii organizator zapewnił również bardzo atrakcyjne wycieczki autokarowe. Polanica Zdroju gdzie przebywaliśmy w Centrum Aktywnego Wypoczynku Góralka, (letni tor saneczkowy), szaleństwa na Placu Zabaw Dżungla i Parku Zdrojowym z pijalnią wód leczniczych. Kolejna wycieczka odbyła się do stolicy Dolnego Śląska Wrocławia – program obejmował rejs statkiem po Odrze z Przystani Kardynalskiej, następnie zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, dzieciaki podziwiały również roślinność i architekturę w Ogrodzie Japońskim przy Parku Szczytnickim oraz uczestniczyły w pokazie Multimedialnych Fontann przy Hali Stulecia. W następnych tygodniach dzieciaki pojechały do Bobolandii – Rodzinnego Parku Rozrywki we Wrocławiu oraz do Kłodzka – Parku Trampolin i odwiedzinami w restauracji Mc Donalds. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu kadry wychowawców dzieciaki mogły wykazać się i bawić podczas: wypraw plenerowych po okolicy, konkursów, turniejów sprawnościowo-sportowych, festiwali, teatrzyków przygotowanych przez półkolonistów, dyskotek i wielu, wielu jeszcze innych atrakcji. Ten bogaty w wrażenia, nową wiedzę i umiejętności, pobyt na Półkolonii Letniej 2021 przy SP nr 2 w Ziębicach z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników, którzy już deklarują uczestnictwo w przyszłym roku.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom Półkolonii Letniej 2021 oraz wszystkim instytucjom i służbom za uatrakcyjnienie pobytu na Półkolonii.

 

Kierownik, wychowawcy i dzieciaki z Półkolonii Letniej 2021 przy SP nr 2 w Ziębicach