Turniej siatkówki Faraon

W sobotę 23 listopada 2019 r. w salach gimnastycznych GCEiS i Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbył się turniej piłki siatkowej dla młodzieży i dorosłych.
Organizatorem siatkarskich zmagań były GCEiS i Klub Piłki Siatkowej Faraon. Do zawodów przystąpiło osiem zespołów:

• KPS Faraon Ziębice II.

W rundzie zasadniczej zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Do półfinałów awansowały drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w swoich grupach. W pierwszym półfinale drużyna z Głuszycy pokonała zespół z Oleśnicy wynikiem w setach 2:1. W drugim półfinale drużyna z Siemianowic także wynikiem 2:1 zwyciężyła z Faraonem I. W meczu o trzecie miejsce w turnieju Faraon I pokonał drużynę z Oleśnicy w setach 2:1.

W meczu o pierwsze miejsce w sobotnich zawodach drużyna z Siemianowic pewnie wygrała z Głuszycą 2:0. W drużynie Balviten Volley Team Siemianowice Śl. wystąpili: Kamil Królikowski, Michał Jankowski, Mateusz Mańkowski, Adam Łata, Michał Stogniew, Piotr Stogniew i Artur Czernik.

Puchary i medale zwycięskim drużynom wręczyli: Dyrektor GCEiS Andrzej Regner i Prezes KPS Faraon Paweł Dobrzański. Kapitanowie drużyn wybrali najlepszego siatkarza turnieju, który został Michał Stogniew z Siemianowic Śl.

Warto podkreślić, iż był to pierwszy turniej rozegrany w wyremontowanej sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego.