Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Ziębic


We wtorek 24 września 2019 r. na boisku sportowym Orlik odbył się Turniej piłki nożnej chłopców klas VII i VIII szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Ziębic.

Do zawodów przystąpiły drużyny z wszystkich szkół z naszej gminy. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny był zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, zwycięzcy dwóch spotkań. Zacięta rywalizacja była o trzecie miejsce w turnieju. W meczu tym Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach pokonała Niepubliczną Szkołę Podstawową z Lubnowa wynikiem 3:2.

W zwycięskiej drużynie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach wystąpili: Kamil Pintal, Michał Kluba, Klaudia Łepska, Wojciech Krzeptoń, Bartosz Kluba, Błażej Torba, Tomasz Gnat, Piotr Kabała i Emanuel Maciantowicz. Opiekunem drużyny był Pan Grzegorz Bartkiewicz. Podsumowanie wtorkowych zawodów dokonali: Burmistrz Ziębic Pan Mariusz Szpilarewicz i Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Pan Andrzej Regner.

Wszystkim drużynom puchary wręczył Burmistrz Ziębic. Sędziami zawodów byli: Pan Przemysław Palmowski i Pan Grzegorz Krzeptoń.

Był to trzeci w ciągu tygodnia turniej piłki nożnej na Orliku zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.