Majówka 2024 – relacja


Z okazji „Weekendu Majowego” GCEiS w Ziębicach 2 i 4 maja przeprowadziło zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. 2.05 w czwartek odbył się na Orliku „Piłkarski Piknik”, który przyciągnął wielu entuzjastów piłki nożnej. Przeprowadzono liczne konkursy, w których uczestnicy chętne brali udział. Zagrano turniej 1×1 i 3×3, zrealizowano konkurs strzałów do bramki na celność i tor przeszkód z piłką. Finalnym akcentem był mecz na pełnym wymiarze boiska i konkurs rzutów karnych. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w przedsięwzięciu.

Drugim wydarzeniem były Otwarte Mistrzostwa Ziębic w Tenisie Stołowym dla Dzieci i Młodzieży, które zostały przeprowadzone 4 maja w sobotę na sali gimnastycznej GCEiS w Ziębicach. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych 2010-2012 i 2013-2015. W grupie młodszych najlepszy okazał się Gabriel Sarara przed Michałem Szkwarkiem i Milanem Sekułą, natomiast w grupie starszych pierwsze miejsce zajął Karol Kuziemski, drugie Piotr Sowiński a trzecie Piotr Salawa. W turnieju wzięli również udział Patryk Boryszko, Mateusz Sowiński i Borys Kotkowski.  Puchary i dyplomy zwycięzcą wręczył Dyrektor GCEiS w Ziębicach Pan Andrzej Regner.

Podsumowując dwa dni sportowych wydarzeń, to przede wszystkim powody do zadowolenia daje frekwencja, która zarówno w czwartek i sobotę była na wysokim poziomie. Sportowa rywalizacja wytworzyła sporo emocji, jednak nie przeszkodziło to zawodnikom konkurować ze sobą w duchu fair play. Pochwały należą się również rodzicom za doping, wsparcie i liczną frekwencję. Organizatorem zajęć był pracownik GCEiS w Ziębicach Przemysław Palmowski.