2. tydzień półkolonii


WSPOMNIENIA Z DRUGIEGO TYGODNIA PÓŁKOLONII ZIMOWEJ

 

Ferie zimowe dobiegły już końca, a wraz z nimi Półkolonia Zimowa w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach zorganizowana przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu.

W drugim tygodniu uczestnicy Półkolonii Zimowej brali również w ciekawych warsztatach plastycznych i artystycznych zorganizowanych w Muzeum Domu Śląskiego i Ziębickim Centrum Kultury, takich jak „Rysunek na szkle” i  „Kolory życia, autoportret z Fridą” i „Kto puka? Sztuka.” Uczestniczyli również w spektaklu teatralnym „Lodowa kraina”.

W programie półkolonii nie mogło zabraknąć dyskoteki karnawałowej, na której wszyscy świetnie się bawili czy też zajęć sportowych w sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu.

Jednak największą atrakcją dla uczestników była wycieczka do Urzędu Miejskiego w Ziębicach na spotkanie z Burmistrzem Ziębic – Panem Mariuszem Szpilarewiczem. Półkoloniści mieli możliwość zwiedzania budynku i poznania sekretów pracy pana Burmistrza oraz innych urzędników m.in. rozmawiali z Panią Agatą Lesiak – inspektorem ds. administracyjno-kancelaryjnych i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Panią Sylwią Huculak oraz z Panem Bartoszem Miszczycha – naczelnikiem Wydziału Budownictwa i Gospodarki Komunalnej.

Czas na półkolonii bardzo szybko minął. Pozostają wspomnienia i nowe przyjaźnie zawarte podczas wspólnych zabaw, gier sportowych i ciekawych spotkań.

Dwutygodniową opiekę nad dziećmi sprawowali: Pani Iwona Pawłowska – kierownik półkolonii, Pani Mariola Zawaryńska i Pani Joanna Nawrot – wychowawczynie oraz Pani Elżbieta Kałuża – pielęgniarka.

 

Dyrektor GCEiS w Ziębicach