PÓŁKOLONIA ZIMOWA W SP NR 4 NA PÓŁMETKU


W dniach 15 – 26 stycznia 2024 roku, podczas trwania ferii zimowych uczniowie klas 0 – IV szkół podstawowych mają możliwość uczestnictwa w Półkolonii Zimowej w Szkole Podstawowej nr 4 zorganizowanej przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Tym razem zgłosiło się 21 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy o nazwach: ŚNIEŻYNKI i ZIEJĄCE SMOKI.

Przez cały tydzień uczestnicy Półkolonii Zimowej brali udział w ciekawych zajęciach plastycznych, muzycznych, sportowych zorganizowanych nie tylko przez wychowawców, ale również  zaoferowanych przez Ziębickie Centrum Kultury, takich jak:

  • spotkanie z podróżnikiem Dariuszem Stępniem „Co słychać na Pustyni Gobi?”
  • spektakl teatralny Magiczna Akademia”
  • warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w dniu18 stycznia
  • kino sferyczne.

Uczniowie zwiedzali również nasze Ziębickie Muzeum Domu Śląskiego. Poznawali ciekawe miejsca podczas spaceru miejskiego z panią Anną Dłutowską – pracownikiem Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Zwiedzili słynną Bramę Paczkowską oraz Ziębicki Inkubator Przedsiębiorczości, który mieści się w budynku dawnego Liceum Ogólnokształcącego.

Nie zabrakło w tym czasie zabaw i gier sportowych na świeżym powietrzu i w naszym parku w pięknej, zimowej aurze.

Kierownikiem Półkolonii jest Pani Iwona Pawłowska, a wychowawcami Pani Mariola Zawaryńska oraz Pani Joanna Nawrot. Nad zdrowiem dzieci czuwa niezawodna na każdej Półkolonii Pani Elżbieta Kałuża.

Dyrektor GCEiS w Ziębicach