Sobota z Amatorską Ligą Siatkówki i piłką nożną


W dniu 4.02.2023r. GCEiS w Ziębicach realizowało cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych pod nazwą „Sobota z Amatorską Ligą Siatkówki i piłką nożną”. Pierwszą część dnia zdominowała siatkówka gdzie rozegrano czwarte i jak się okazało ostatnie spotkanie pomiędzy Żabkowymi Świrami a drużyną juniorską KPS Faraon Ziębice.

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z meczu:

Składy zespołów:
ŻABKOWE ŚWIRY – Maciej Łoś, Mikołaj Grzych, Paweł Pieńkowski, Jakub Owczarczyk, Kacper Skwarek, Damian Juras
KPS FARAON (junior) – Jakub Witek, Tymoteusz Malinowski, Wojciech Krzeptoń, Damian Stawasz, Błażej Torba, Mateusz Tokarz, Dawid Zdrojkowski, Kacper Kostyszyn, Wojciech Skwarek

Wynik spotkania:
Żabkowe Świry – KPS Faraon (junior) – 3:0
Czwarty mecz zakończył I edycję ALS, w której to zespół Żabkowe Świry pokonał juniorską drużynę Faraona 3:1. Puchary obu zespołom wręczył Dyrektor GCEiS w Ziębicach Pan Andrzej Regner. Siatkówka to wspaniała dyscyplina sportu, która sukcesywnie zyskuje na popularności, w związku z tym pokładamy ogromne nadzieję, że kolejna edycja ALS będzie cieszyła się dużo większym zainteresowaniem.

Druga część dnia była poświęcona piłce nożne. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy a zajęcia realizowano pod postacią małych gier, i konkursów strzeleckich. Warto powiedzieć na zajęciach stawiła się zawodniczka Śląska Wrocław i młodzieżowej reprezentacji Polski, wychowanka MKS Sparta Ziębice Krystyna Flis. Obecność Krysi była sporą dawką inspiracji dla uczestników, a dodatkową atrakcją był krótki trening, który reprezentantka polski przeprowadziła na grupie najmłodszych adeptów piłki nożnej. Organizatorem sobotnich zajęć był pracownik GCEiS w Ziębicach Pan Przemysław Palmowski.