Europejski Tydzień Sportu 2022


W dniach 23-30.09.2022r. GCEiS w Ziębicach realizowało cykl turniejów sportowych pod hasłem „Europejski Tydzień Sportu 2022”. Główną ideą przedsięwzięcia jest promowanie sportu i wszelkiej aktywności fizycznej w środowisku dzieci i młodzieży. Uczestnikami zawodów były dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Ziębice. Poniżej przedstawiamy krótkie sprawozdanie  z każdego dnia zawodów  w ramach „Europejskiego Tygodnia Sportu 2022”:

23.09.2022r. (piątek)

Był to dzień, w którym odbył się turniej tenisa stołowego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Miejscem sportowej rywalizacja była sala gimnastyczna GCEiS, a w zawodach wzięły udział SP nr 2  i SP nr 4 w Ziębicach. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Filip Lusa (SP4), drugie miejsce zajął Hubert Flisik (SP2), a trzecie Jakub Jaśko (SP4). Turniej dziewcząt wygrała Julia Zięba (SP 4)przed Aleksandrą Klubą i Alicją Gębską (SP2). Organizatorem zawodów był Przemysław Palmowski, który również w imieniu Dyrektora GCEiS nagrodził zwycięzców turnieju pamiątkowymi pucharami.

27.09.2022r. (wtorek)

We wtorek 27 września rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Ziębic dla chłopców z klas 4-6. Wzięły w nim udział cztery szkoły ( NSP w Lubnowie, SP w Henrykowie, SP 2 i SP 4 z Ziębic ). Pierwotnie zawody miały się odbyć na boisku ORLIK w Ziębicach, niestety ze względu na pogodę ostatecznie przeprowadzone je na sali gimnastycznej SP 4. Przyjęto formułę gry każdy z każdym. Minimalnie, bo zaledwie różnicą bramek zwycięstwo przypadło reprezentacji SP 4 przed SP 2. Warto podkreślić, że bezpośrednie spotkani tych zespołów zakończyło się remisem i stało na bardzo wysokim poziomie, trzymając wszystkich w emocjach do samego końca. Trzecie miejsce w turnieju zajęła NSP w Lubnowie, a czwarte SP w Henrykowie. Sędzią i organizatorem zawodów był Przemysław Palmowski, a puchary zwycięzcom wręczył Burmistrz  Ziębic Pan Mariusz Szpilarewicz.

28.09.2022r. (środa)

Środa poświęcona była lekkoatletyce. Dzień został podzielony na dwie sesje. W pierwszej przeprowadzono zawody dla przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci  z przedszkola rywalizowały w biegu na 60m, rzucie woreczkiem do celu i zbiorczym biegu na 400m. Klasy 1-3 szkoły podstawowej również miały do pokonania dystans 60m i 400m oraz rzut piłeczką na odległość. W drugiej część dnia odbyły się zaległe Mistrzostwa Ziębic w Biegach Przełajowych dla Dzieci i Młodzieży, gdzie rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji:

PRZEDSZKOLAKI:

 • Bieg na 60 m – dziewczynki
 1. Maja Szewczyk – Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
 2. Alicja Dudziec – Przedszkola na Orlej Polanie
 3. Matylda Stępień – Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
 • Bieg na 60 m – chłopcy
 1. Paweł Janik – Przedszkola na Orlej Polanie
 2. Wojciech Bordewicz – Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
 3. Jan Boczar – Oddział Przedszkolny SP 2 w Ziębicach
 • Rzut woreczkiem do celu – dziewczynki
 1. Zuzia Kubik – Przedszkola na Orlej Polanie
 2. Pola Polak – Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
 3. Jagoda Gołek – Oddział Przedszkolny SP 2 w Ziębicach
 • Rzut woreczkiem do celu – chłopcy
 1. Filip Obara – Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
 2. Szymon Banach – Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
 3. Fabian Łepski – Przedszkola na Orlej Polanie
 • Bieg zbiorczy na 400 m
 1. Alicja Dudziec – Przedszkola na Orlej Polanie
 2. Maksymilian Sekuła – Przedszkola na Orlej Polanie
 3. Fabian Łepski – Przedszkola na Orlej Polanie

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 1-3:

 • Bieg na 60 m – dziewczynki
 1. Nikola Olchawa – SP 2
 2. Oliwia Rudzka – SP 2
 3. Jagoda Kubiak – SP 4
 • Bieg na 60 m – chłopcy
 1. Nathaniel Ochał – SP 2
 2. Gabriel Sarrara – SP 2
 3. Milan Stolarczyk – SP 2
 • Rzut piłeczką na odległość – dziewczynki
 1. Natalia Zarzeczna – SP 4
 2. Amelia Tyrka – SP 2
 3. Maja Dobrowolska – SP 2
 • Rzut piłeczką na odległość – chłopcy
 1. Marcel Zając – SP 2
 2. Piotr Rzepka – SP 2
 3. Marcel Stanisz – SP 2
 • Bieg zbiorczy na 400 m
 1. Nathaniel Ochał – SP 2
 2. Borys Kotkowski – SP 2
 3. Nikola Olchawa – SP 2

Mistrzostwa Ziębic w Biegach Przełajowych dla dzieci i młodzieży – wyniki:

 • Klasy 4-6 szkoły podstawowej

Dziewczynki:

 1. Zuzia Waliszek – SP Henryków
 2. Maja Szydłowska – SP 2
 3. Milena Pisarek – SP Henryków

Chłopcy:

 1. Cyprian Dymek – SP 2
 2. Przemysław Dmytrów – SP 2
 3. Filip Lusa – SP 4
 • Klasy 7-8 szkoły podstawowej

Dziewczynki:

 1. Julia Zięba – SP 4
 2. Alicja Gębska – SP 2
 3. Amelia Pelc – SP Henryków

Chłopcy:

 1. Paweł Dmytrów – SP 2
 2. Nathaniel Kruk – SP 4
 3. Jan Gruszka – SP 4

Zawody zgromadziły dużą frekwencję, zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Obie imprezy w całości odbyły się z udziałem Dyrektora GCEiS Pana Andrzeja Regnera, który udekorował zwycięzców poszczególnych konkurencji medalami i pucharami. Podziękowania należą się również nauczycielom Panu Grzegorzowi Bartkiewiczowi, Danielowi Garbaczowi, Grzegorzowi Pierzakowi , Pani Dorocie Dydko za pomoc w organizacji zawodów. Imprezę zorganizowali i przeprowadzili Leonarda Zdrojkowska i Przemysław Palmowski.

29.10.2022r. (czwartek)

W czwartek na sali gimnastycznej SP 4 rozegrano turniej piłki ręcznej, w którym wzięła udział SP nr 4 i SP nr 2 w Ziębicach. Uczestnikami zawodów były dzieci z klas 4-6. Reprezentację SP nr 4 stanowiły dwa zespoły dziewczynek. SP nr 2 wystawiła jeden zespół chłopców. Klasyfikacja końcowa przedstawia się w sposób następujący:

 1. SP 4 – zespół I
 2. SP 4 – zespól II
 3. SP 2

Podziękowania należą się nauczycielom, Pani Małgorzacie Dąbrowskiej, Panu Tomaszowi Świderskiemu i Grzegorzowi Pierzakowi za organizację i sędziowanie meczy. Turniej zakończyła dekoracja z udziałem Dyrektora GCEiS w Ziębicach Pana Andrzeja Regnera, który wręczył uczestnikom puchary za zajęte miejsca.

30.10.2022r. (piątek)

Piątek był dniem kończącym cały cykl zawodów związanych z „Europejskim Tygodniem Sportu 2022”. W tym dniu odbył się turniej koszykówki mieszanej uczniów z klas 6-8, w którym udział wzięły szkoły podstawowe nr 2 i  nr 4 z Ziębic, a także z Henrykowa. Drużynę stanowiły 3 dziewczęta + 2 chłopców, co było niecodzienną innowacją. Najlepiej  w tej konfiguracji odnalazła się reprezentacja SP nr 2, która zajęła 1 miejsce. Drugie miejsce przypadło SP nr 4, a trzecie SP w Henrykowie. Szczególne podziękowanie kieruję dla Pana Grzegorza Bartkiewicza za profesjonalne przygotowanie turnieju i sędziowanie spotkań. Puchary w imieniu Dyrektora GCEiS wręczył Przemysław Palmowski.