Liga Turniejów Piłki Siatkowej 2020 im. Marcina Popędy


W sobotę 13 czerwca 2020 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach i w sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego odbył się II Turniej Kwalifikacyjny Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy. Turniej zorganizowany był przez Klub Piłki Siatkowej Faraon i Gminne Centrum Edukacji i Sportu. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn rywalizując ze sobą w dwóch grupach. W Grupie A pierwsze miejsce wywalczył Sendit Wrocław, drugie Browar Bielawa, trzecie Faraon I Ziębice, czwarte APS Paczków. W grupie B pierwsze miejsce zajął Faraon II, drugie Volley Głuszyca, trzecie Na Bank Dzierżoniów, czwarte WKS Volley Innex Wilczyce.

Po rundzie kwalifikacyjnej drużyny, które zajęły I i II miejsce w grupach uzyskały awans do półfinałów. W meczu o piąte miejsce Na Bank Dzierżoniów pokonał Faraona I wynikiem 25:15, 23:25, 15:10. Siódme miejsce zajął zespół z Wilczyc, ósme drużyna z Paczkowa. W pierwszym półfinale Sendit Wrocław pokonał Volley Głuszycę 21:17 i 21:18. W drugim półfinale Browar Bielawa pokonała drużynę Faraona II wynikiem 21:15 i 21:19. W meczu o trzecie miejsce w turnieju Faraon II pokonał drużynę Volley Głuszycę 21:18 i 21:17.

W meczu finałowym spotkały się drużyny; Sendit Wrocław i Browar Bielawa. O zwycięstwie zadecydował dodatkowy set, który wygrała drużyna z Bielawy 11:10. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Dominik Chmielowiec, Piotr Chmielowiec, Maciej Byczek, Mateusz Polakowski, Miłosz Oporski i Kacper Szydziak.

Uroczyste podsumowanie sobotniego turnieju dokonał Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Pan Andrzej Regner i przedstawiciel KPS Faraon Pan Paweł Dobrzański, którzy najlepszym drużynom wręczyli puchary. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Miłosz Oporski z Bielawy. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym.
III turniej kwalifikacyjny odbędzie się 11 lipca 2020 r.