Drugi tydzień ferii zimowych na sportowo z Gminnym Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach

W poniedziałek 17 lutego 2020 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ziębicach odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Do zawodów przystąpiły trzy zespoły: Żółci, Niebiescy i Kolorowi. Nazwy drużyn związane były z barwami  kamizelek. Zwycięzcą okazała się drużyna Kolorowych, którą reprezentowali: Gracjan Słąba, Grzegorz Rybin, Wojciech Janik, Paweł Dmytrów, Przemysław Dmytrów i Jakub Halikowski.

We wtorek również w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ziębicach odbył się turniej piłki ręcznej. Do zawodów przystąpiły dwie drużyny chłopców i dwa zespoły dziewcząt. Zwycięską drużyną dziewcząt okazały się Zielone w składzie: Jagoda Pierzak, Karolina Lebowska, Marianna Łopatka, Julia Zięba, Wiktoria Kumaszka i Maja Bafia. Wśród chłopców zwyciężył zespół Czerwonych, w którym wystąpili: Maciej Kumaszka, Grzegorz Rybin, Kamil Tutla, Miłosz Siwek, Jakub Żukowski i Karol Flader.

W środę w sali gimnastycznej Gminnego Centrum Edukacji i Sportu odbył się turniej piłki koszykowej. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny młodzieżowe. Rywalizację wygrała drużyna Czarnych w składzie: Amelia Kozioł, Krzysztof Olejnik, Julia Konieczna, Mateusz Siwek i Wojciech Janik. W przerwach rozegrano konkurs rzutów za trzy punkty, który wygrał Arkadiusz Radecki.

W czwartek odbył się turniej tenisa stołowego do którego przystąpiło 12 zawodników. Turniej wygrał Wiktor Góralik, na drugim miejscu uplasował się Kacper Bieńka, na trzecim Tymoteusz Mazowita. Kolejne miejsca zajęli: Bartosz Górniak, Grzegorz Rybin, Alan Górniak, Michał Sulima, Gracjan Słąba, Jakub Owczarczyk, Michał Opyc, Łukasz Gryń i Julia Opyc.

W piątek w sali gimnastycznej Gminnego Centrum Edukacji i Sportu odbył się turniej piłki koszykowej dla młodzieży. W zawodach wzięły udział dziewczęta  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, które wygrały finał strefy wałbrzyskiej i awansowały do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 16.03. 2020 r. w Polkowicach. W ramach przygotowań do finału dolnośląskiego pewnie pokonały drużynę chłopców. W drużynie dziewcząt wystąpiły: Magdalena Woźniak, Maja Rurańska, Amelia Kozioł, Lena Brzuszek, Dominika Pawlak i Julia Konieczna.