MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W SZACHACH KLASYCZNYCH

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach klasycznych odbyły się w dniach 21-22 września 2019 roku w Ścinawce Średniej. W zawodach wzięło udział 184 szachistów z terenu całego województwa, w przedziale wiekowym do 17 roku życia. Turniej przygotował Klub Szachowy UKS GIECEK Radków na zlecenie Dolnośląskiego Związku Szachowego. Zawody sędziował Aleksander Sokólski.

Mistrzostwa rozgrywane były w pięciu grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta, system szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry w grupach D-9 i C-9 – 60 minut dla zawodnika. Szachistów obowiązywał zapis partii. W Mistrzostwach wzięło udział czterech naszych zawodników: trzech z Sekcji Szachowej „Ziębickie Orły” i jeden zawodnik Przedszkola Na Orlej Polanie.

W grupie dziewcząt do lat 9 (25 zawodniczek) grała Milena Regner zdobywając 3 pkt. zajęła ostatecznie 19 miejsce.  Zawodniczka Julita Zych z 4 pkt. zajęła 11 miejsce, osiągnęła ranking 1381 pkt. wypełniła tym samym normę na III kategorię szachową. W grupie chłopców do lat 9 (50 zawodników), Jakub Pawlak zdobywając 3 pkt. zajął 30 miejsce. Adam Zych zdobył 2,5 pkt. i zajął w swojej grupie 40 miejsce.  Pięcioletni Adaś, zawodnik Przedszkola Na Orlej Polanie był najmłodszym zawodnikiem Mistrzostw. Zawodnicy nabierając doświadczenia pokonują kolejne ważne zawody i osiągają swoje sukcesy. Udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska był wielką nobilitacją i zachętą do dalszej pracy.