SZACHOWE OTWARTE MISTRZOSTWA WAŁBRZYCHA

Drugi turniej z cyklu I Szachowych Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha Juniorów odbył się w sobotę 7 września 2019 roku zgromadził 30 zawodników w dwóch grupach: juniorów do lat 10 i do lat 18.

W najmłodszej grupie (do lat 10) rywalizowali nasi zawodnicy: Adam Zych, Mateusz Sowiński i Antoni Orlicki reprezentując Przedszkole Na Orlej Polanie oraz zawodnicy Sekcji Szachowej „Ziębickie Orły”: Jakub Pawlak, Julita Zych, Mielna Regner, Sara Świdzińska, Maksymilian Kwiatkowski, Szymon Opach, Paweł Blicharski i Marcel Rawski.  Szachiści rozegrali zawody systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 15’ na zawodnika. Ponownie zawody wygrał Wicemistrz Dolnego Śląska Adam Matusiak (MKS Rokita Brzeg Dolny). Adam Matusiak zgromadził komplet punktów, a o efektowne zwycięstwo walczył ze  swoim imiennikiem, a naszym zawodnikiem, Adamem Zychem.

Szachiści spisali się znakomicie. Adam 2 miejsce 5 pkt., Jakub 4 miejsce – 4,5 pkt., Maks 5 miejsce również 4,5 pkt. Na dalszych miejscach uplasowali się Paweł – 7 miejsce zdobywając 4 pkt.,  8 miejsce Marcel 3,5 pkt. Miejsce 8 zajął Szymon gromadząc 3,5 pkt. Mateusz 13 miejsce 3 pkt., a Antoni miejsce 15 gromadząc 2,5 pkt. Dziewczęta zaliczyły fantastyczny występ Milena 1 miejsce i 5 pkt., Julita 4,5 miejsce 2. Dobry występ zaliczyła również Sara zdobywając 3 pkt. zajęła miejsce 5.  Przed zawodnikami październikowy Turniej Finałowy z cyklu Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha. Gratulujemy wspaniałych wyników!