Półkolonia Letnia 2023 już za nami


W dniach od 26 czerwca do 21 lipca 2023 r. grupa 60 dzieciaków z placówek oświatowych Gminy Ziębice przebywała przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach w godzinach od 8:00 do 15:00 na Półkolonii Letniej 2023 organizowanej przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Podczas czterotygodniowego pobytu uczestnicy Półkolonii dzięki bogatemu programowi i zaangażowaniu wychowawców: Pani Katarzyny Ochał, Klaudii Skowronek, Violetty Okaj i Tymoteusza Krzyżaniaka mile, twórczo i pożytecznie spędzali wakacyjny czas  w swojej miejscowości zwiedzając osobliwości i jeszcze nieodkryte zakątki naszego miasta. Półkoloniści odwiedzali kompleks sportowo-rekreacyjny ORLIK, ZCK, CITiK, Bibliotekę Publiczną, Stadion Miejski, Park, Muzeum Domu Śląskiego i ziębickie place zabaw. W programie pobytu na półkolonii organizator zapewnił również bardzo atrakcyjne wycieczki autokarowe. Ząbkowice Śląskie – kryta pływalnia Słoneczny Park Wodny.

Następne tygodnie również były bardzo atrakcyjne i ciekawe. Kolejna wycieczka odbyła się do Srebrnej Góry – program obejmował warsztaty sprawnościowo – tematyczne, uczestnicy półkolonii zapoznali się z kulturą i tradycjami Indian. Dzieciaki podziwiały również roślinność i architekturę indiańską oraz piekły kiełbaski na ognisku.

W następnych tygodniach dzieciaki nie pojechały na wycieczkę, ale został zorganizowany w sadzie SP nr 2 w Ziębicach Piknik Półkolonisty.
Dzięki przychylności Państwa Dudek został wypożyczony olbrzymi zamek dmuchany, z którego dzieciaki korzystały do woli oraz zajadały się popcornem i watą cukrową.

Na zakończenie wycieczek dzieciaki pojechały do Wrocławia, gdzie odwiedziły Rodzinny Park Rozrywki.

W kolejnych dniach pobytu, uczestnicy Półkolonii realizowali kolejne punkty bardzo bogatego programu.
Dzięki kreatywności i  zaangażowaniu kadry wychowawców dzieciaki mogły wykazać się i bawić podczas: wypraw plenerowych po okolicy, konkursach, turniejach sprawnościowo-sportowych, festiwalach, teatrzykach  przygotowanych przez półkolonistów, dyskotekach i wielu, wielu jeszcze innych atrakcjach. Ten bogaty w wrażenia, nową wiedzę i umiejętności, pobyt na Półkolonii Letniej 2023 przy SP nr 2 w Ziębicach z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników, którzy już deklarują uczestnictwo na półkolonii w przyszłym roku.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom Półkolonii Letniej 2023 oraz wszystkim instytucjom i służbom za uatrakcyjnienie pobytu na Półkolonii.

Kierownik, wychowawcy i dzieciaki z Półkolonii Letniej 2023 przy SP nr 2 w Ziębicach