2. Najważniejszą zasadą będzie rozgrywanie spotkań według zasad fair play i sportowego ducha.

II. REGULAMIN GRY

1. “ALS” składa się z maksymalnie 8 drużyn
      2. Drużyna może liczyć maksymalnie 16 zawodników.
      3. W “ALS” w każdej drużynie może występować maksymalnie 1 czynny zawodnik posiadający licencje III ligi OZPS. W lidze nie mogą występować czynni zawodnicy klubów posiadający licencję PZPS i więcej niż jeden OZPS. Przed rozpoczęciem rozgrywek organizatorzy mogą sprawdzić prawidłowość zgłoszonych drużyn. Każda drużyna ma obowiązek zaznaczyć na liście zawodników osobę posiadającą licencje III ligi OZPS.
      4. Kobiety występujące w drużynie nie obejmują ograniczenia z pkt. 3.
      5. W przypadku wystąpienia w meczu zawodnika nieuprawnionego do gry, drużyna przeciwna wygrywa spotkanie walkowerem.
      6. Drużyna w czasie trwania sezonu zasadniczego może zgłosić pisemnie dodatkowych innych zawodników, nie przekraczając jednak limitu 16 zawodników (tylko w przypadku, jeżeli wcześniej zgłosiła mniej niż 16 zawodników). Nie dopuszcza się zgłoszenia do drużyny w czasie trwania rozgrywek zawodnika, który już był wcześniej zgłoszony w innej drużynie.
      7. Drużyny rozegrają mecze systemem każdy z każdym.
      8. Spotkania rozpoczynają się o godz. 9:00 w soboty na Hali Sportowej GCEiS  w Ziębicach przy ulicy Wojska Polskiego 4. Każdy mecz poprzedzi 15 minutowa rozgrzewka (rozpoczynająca się na 15 minut przed rozpoczęciem meczu). Drużyny są zobowiązane do stawienia się w gotowości do gry na sali 15 minut przed rozpoczęciem meczu. W przypadku spóźnienia drużynie zostanie skrócona rozgrzewka lub nie będzie ona przysługiwać wcale.            W przypadku nie stawienia się do 15 minut od wyznaczonej godziny meczu drużyny w pełnym składzie, sędzia ma obowiązek odgwizdania walkoweru dla przeciwników.
      9. Mecze rozgrywane będą do 2 wygranych setów, do 25 punktów lub dwóch punktów przewagi. Za każdy wygrany set drużynie przysługuje 1 punkt, za przegrany 0 punktów.
      10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu meczu na minimum dwa tygodnie przed meczem.
      11. Poza zasadami z pozostałych punktów regulaminu, spotkania odbywać się będą zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami Gry w Siatkówkę.
      12. Spotkania będzie prowadził pracownik GCEiS w Ziębicach.
      13. Rozpoczęcie rozgrywek w sobotę 16 grudnia br. roku.
      14. Zasady ustalania kolejności drużyn w tabeli punkty, stosunek małych punktów, wynik bezpośredniego spotkania.

III. Postanowienia końcowe

1. Zgłoszenie drużyn należy złożyć organizatorom do dnia 1 grudnia  2023r.
      2. Zgłoszenie musi zawierać nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana, imiona oraz nazwiska graczy, daty urodzenia i miejsce zamieszkania, osobę kontaktową (telefon). W przypadku występowania byłych zawodników klubowych należy podać nazwę klubu, w którym dany zawodnik występował i lata uczestnictwa w rozgrywkach.
      3. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia zawodników. Każda drużyna musi wraz ze zgłoszeniem złożyć oświadczenie o rozgrywaniu spotkań na własne ryzyko podpisane przez wszystkich zawodników.
      4. Wszelkie sprawy związane z interpretacją przepisów rozpatruje sędzia, sprawy organizacyjne rozpatruje organizator.