Pierwsze dwa tygodnie wakacji z GCEiS


24 czerwca 2024 roku Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach rozpoczęło cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w trakcie okresu wakacyjnego. Animacje odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 10:00 na boisku Orlik lub sali gimnastycznej GCEiS. Każdy tydzień jest tematycznie określony dzięki temu uczestnicy mają możliwość kontaktu z różnymi dyscyplinami sportu.

W pierwszym tygodniu dyscypliną dominującą był ostatnio bardzo popularny tenis stołowy. Oprócz tego grano również w halową odmianę piłki nożnej i potocznie zwanego „zbijanego”, który okazał się rewelacją pierwszego tygodnia zajęć. Standardowo wszystko odbywało się na bazie rywalizacji i małych turniejów.

Drugi tydzień był pod hasłem „piłki nożnej” czyli dyscypliny najbardziej lubianej przez wszystkich. Animacje w tym czasie odbywał się na boisku Orlik, w tym tygodniu frekwencja była tak duża, że ciężko by było wymienić wszystkich z imienia i nazwiska.

Podsumowując pierwsze dwa tygodnie to cieszy przede wszystkim frekwencja i zaangażowanie uczestników, którzy konsekwentnie każdego dnia pojawiali się aby spędzić swój czas z GCEiS. Na słowa wyróżnienia zasługuje również grupa półkolonijna ze SP nr 2 pod opieką Pana Tymoteusza Krzyżaniaka, która niemal codziennie od początku wakacji uczestniczyła w sportowo- rekreacyjnych zajęciach organizowanych przez GCEiS. Na kolejne sportowe emocja zapraszamy od 22.07. wtedy to dominować będą sporty zespołowe takie jak piłka ręczna, siatkówka i koszykówka. Animatorem był pracownik GCEiS Przemysław Palmowski.