DRUGI TYDZIEŃ PÓŁKOLONII ZIMOWEJ


Drugi tydzień Półkolonii Zimowej organizowanej przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach był programowo nie mniej interesujący jak pierwszy i przebiegał w bardzo dobrej feryjnej atmosferze.

21 lutego 2023 roku uczestnicy Półkolonii Zimowej obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego biorąc udział  w warsztatach z języka polskiego zorganizowanych w ZCK, których tematem był: „Związki frazeologiczne, przysłowia i wyrażenia z dzikimi zwierzętami w roli głównej”.

Tego dnia wszyscy świętowali zakończenie KARNAWAŁU. Świetna zabawa podczas dyskoteki karnawałowej, tańce, pląsy i śpiewanie ulubionych piosenek na długo pozostaną

w pamięci wszystkich. Na wspólnej fotografii nie mogło zabraknąć gości specjalnych, w tym Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 – Pana Janusza Kwaśnicy.

W środę, 22 lutego uczniowie z Półkolonii Zimowej wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Wrocławia do Parku Rozrywki Rodzinnej BOBOLANDII, największego tego typu obiektu w Polsce, gdzie spędzili czas dobrze się bawiąc i grając. Mogli skorzystać z wielu atrakcji, takich jak: małpi gaj, armatki na sprężone powietrz, ogródek z zabawkami, zjeżdżalnia wulkan, trampolina pięciopolowa, 10 – metrowa zjeżdżalnia rolkowa, komputerki edukacyjne, cymbergaj. Niektórzy z uczestników odwiedzili na terenie parku restaurację, gdzie mogli zamówić i zjeść swoje ulubione dania.

W czwartek, 23 lutego uczestnicy Półkolonii Zimowej spędzili czas na sportowo

w parku miejskim na placu zabaw oraz na zajęciach plastycznych pod hasłem „Nasi skrzydlaci przyjaciele”. Ich prace – pięknie pokolorowanych ptaków, ozdobiły drzewo na szkolnym dziedzińcu.

Piątek, 24 lutego był ostatnim dniem Półkolonii Zimowej, który był podsumowaniem wypoczynku podczas ferii zimowych. Na każdego uczestnika czekała niespodzianka

i  pamiątkowe dyplomy, w podziękowaniu za wspólne gry i zabawy oraz miło spędzony czas.

Przed południem uczestnicy mieli jeszcze możliwość w ramach akcji Ferie z ZCK obejrzenia filmu „Moje życie to cyrk”, prezentowanym przez Wrocławską Fundację Filmową. Projekcję tej kanadyjskiej produkcji poprzedziła prelekcja Oliwii Turowskiej – animatorki

z WFF.

Wielkie podziękowania za pracę na Półkolonii Zimowej dla Pani Iwony Pawłowskiej – kierownika wypoczynku, wychowawców Pani Agaty Zarzeczańskiej – Małek, Pani Joanny Nawrot i Pani Marioli Zawaryńskiej oraz pielęgniarki – Pani Elżbiety Kałuży, a także pracownikom obsługi i kuchni w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach.

Już dzisiaj zapraszam na Półkolonie Letnie planowane w lipcu w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Informacje dostępne będą na stronach Urzędu Miejskiego oraz GCEiS już pod koniec maja

Dyrektor GCEiS w Ziębicach