PIERWSZY TYDZIEŃ PÓŁKOLONII ZIMOWEJ ZA NAMI


Gminne Centrum Edukacji i Sportu jest organizatorem Półkolonii Zimowej, która odbywa się w dniach 13 – 24 lutego  2023 r. przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach.

W Półkolonii bierze udział 35 uczniów klas 0 – IV szkół podstawowych. Już pierwszego dnia dokonany został podział uczestników na trzy grupy, który przyjęły wdzięczne nazwy: Motylki, Papugi i Arbuzy.

Kadrę Półkolonii tworzą doświadczone wychowawczynie, a zarazem nauczycielki ziębickich szkół. Kierownikiem wypoczynku jest Pani Iwona Pawłowska, a wychowawczyniami Pani Agata Zarzeczańska – Małek, Pani Mariola Zawaryńska oraz Pani Joanna Nawrot. Nad zdrowiem dzieci czuwa Pani Elżbieta Kałuża.

Drugiego dnia ferii – 14 lutego, w Walentynki dominował kolor czerwony. Każdy z uczestników przygotował przez siebie zaprojektowaną Walentynkę i poznał legendę o Świętym Walentym.  Popołudniu wybraliśmy się do ZCK na przedstawienie teatralne z elementami profilaktyki.

Uczestniczy w pierwszym tygodniu Półkolonii mieli też możliwość udziału w spotkaniu z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, które odbywało się w Muzeum Domu Śląskiego „Do czego to służy – tajemnicze eksponaty MDŚ” w formie zagadek i kalamburów.

16 lutego, w Tłusty Czwartek nie mogło zabraknąć poczęstunku pączkami. Tego dnia uczestnicy Półkolonii wybrali się też na wycieczkę do Multikina w Kłodzku na film familijny pt.: „Astreriks i Obeliks: Imperium Smoka”.

Również we współpracy z CITIK-iem, 17 lutego dzieci zapoznały się z legendą „O lwie z Bramy Paczkowskiej” podczas spaceru połączonego ze zwiedzaniem wnętrza zabytku. Tego dnia uczciliśmy nietypowe święto – Światowy Dzień Kota w formie kolorowanek kotów, obejrzenia filmu „Prawdziwa historia Kota w butach” oraz krótkich odwiedzinach dwóch rasowych kotów: KOTA BRYTYJSKIEGO I KOTA SFINKSA.

20 lutego, w poniedziałek  rozpoczęliśmy drugi tydzień Półkolonii Zimowej uczczeniem 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w ramach ferii z CITIK – iem , wybierając się na wycieczkę terenową śladami Mikołaja Kopernika. Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego ziębickie osiedle nosi nazwę im. Mikołaja Kopernika. Po powrocie z wycieczki uczestnicy Półkolonii brali udział w zajęciach plastycznych, gdzie musieli wykonać z plasteliny popiersie M. Kopernika w formie rzeźby lub płaskorzeźby.

Przed nami jeszcze kilka dni ferii zimowych pełnych nowych przygód i niespodzianek podczas pobytu na Półkolonii Zimowej.

Dyrektor GCEiS w Ziębicach