Sportowy tydzień z rakietą


W tygodniu 15-19.08.2022 r. Gminne Centrum Edukacji i Sportu realizowało cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych pod nazwą „Tydzień ze sportami z rakietą”. Uczestnikami, którzy wykazali się najlepszą frekwencją byli Borys Kotkowski, Aleksander Kozłowski i Marcel Zając. Celem zajęć było nie tylko zaprezentowanie różnych dyscyplin sportowych angażujących rakietę, ale przede wszystkim nauka podstawowych elementów technicznych w takich sportach jak badminton czy tenis stołowy. Zdecydowanie w przekroju całego tygodnia największym zainteresowaniem cieszył się tenis stołowy, dlatego w ramach ostatnich zajęć przeprowadzono turniej o Puchar Dyrektora GCEiS dla dzieci i młodzieży właśnie w tę dyscyplinę sportu. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych i stał na wysokim poziomie. W grupie młodszych klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  • 1 miejsce – Marcel Zając
  • 2 miejsce – Borys Kotkowski
  • 3 miejsce – Aleksander Kozłowski

Uczestnikami turnieju byli też Milan Sekuła i sześcioletni Maksymilian Sekuła, któremu należą się szczególne brawa.

W starszej grupie po wspaniałej walce w finale wygrał Filip Lusa, drugie miejsce zajął Ernest Wołczyk, a trzeci był Mateusz Zarzeczny. W turnieju wzięli udział również Hubert Flisik, Marcel Stępień, Maciej Polaszek  i Wiktor Szymania. Puchary i dyplomy wręczył Dyrektor GCEiS w Ziębicach Pan Andrzej Regner.

Podsumowując cały tydzień, to bezapelacyjnie warto pochwalić uczestników, którzy mimo wysokich temperatur zdecydowali się spędzić swój czas aktywnie. Wspaniałym obrazkiem jest to, że coraz  więcej młodszych dzieci zaczyna  przychodzić na Orlika i brać udział w zajęciach organizowanych przez GCEiS. Kolejny tydzień będzie poświęcony koszykówce. Animatorem zajęć był Przemysław Palmowski.

Dyrektor GCEiS w Ziębicach