„Tydzień z rakietą”


W tygodniu 27.06 – 1.07.2022r. Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach zrealizowało cykl zajęć związanych z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży pod hasłem „tydzień z rakietą”. Poniedziałek był dniem, w którym dominował badminton. Uczestnikami zajęć byli Hubert Flisik, Maciej Polaszek, Dawid Sarara, Wojtek Skowronek i Kuba Pawlak. Ze względu na to, że był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu zajęcia nie przyjęły formy turniejowej, lecz luźnego grania z akcentem na przestrzeganie zasad gry w badmintona. We wtorek i środę skoncentrowano się na tenisie stołowym.
Poniżej przedstawiamy szczegółowe sprawozdanie z rozegranego małego turnieju.

Wyniki gier:

  • Hubert Flisik – Jakub Pawlak (11:6 / 11:7 / 11:9)
  • Filip Dąbrowski – Kacper Witos (11:6 / 7:11 / 11:7 / 11:4)
  • Jakub Pawlak – Kacper Witos (7:11 / 11:3 / 11:9 / 6:11 / 11:6)
  • Hubert Flisik – Filip Dąbrowski (11:2 / 11:4 / 11:9 )
  • Jakub Pawlak – Filip Dąbrowski (11:5 / 2:11 / 13:15 / 5:11)
  • Kacper Witos – Hubert Flisik (5:11 / 6:11 / 2:11)

Miejsce w turnieju:

  1. Hubert Flisik
  2. Filip Dąbrowski
  3. Jakub Pawlak
  4. Kacper Witos

Oprócz osób wymienionych w turnieju swoich sił w tenisie stołowym próbowali również Szymon Barycza, Marcel Zając i Dominik Sawka. W czwartek sportem, który królował na Orliku był tenis ziemny. Mimo mocno niesprzyjającej aury związanej z upałem na uczestnictwo w zajęciach zdecydowali się Hubert Flisik, Jakub Pawlak i Patryk Skawiński. Ideą treningu było kontynowanie procesu oswajania zawodników z rakietą poprzez stosowanie ćwiczeń i pomocniczych gier. Mimo trudności związanej ze specyfiką gry w tenisa uczestnikom należą się pochwały za zaangażowanie i czynienie szybkich postępów w tym bezsprzecznie niełatwym sporcie. W piątek historia zatoczyła koło i sportem dominującym ponownie był tenis stołowy. Na zajęciach stawiło się tylko dwóch zawodników (Hubert Flisik i Przemek Dmytrów). Chłopcy wielokrotnie rywalizowali ze sobą przez niemal 3 godziny, pokazując duże pokłady determinacji i pasji za co należą im się ogromne słowa uznania.

Podsumowując cały tydzień to był on dobrym otwarciem okresu wakacyjnego. Sporty z rakietą cieszą się coraz większą popularnością i są wartością dodaną do oferty, którą GCEiS ma za zadanie zrealizować w trakcie wakacji. Standardowo ideą jest maksymalne poszerzenie horyzontów dzieci i młodzieży związanej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego i promowaniem zdrowego trybu życia. Kończąc wątek „tygodnia z rakietą” to na wyróżnienie zasłużył Hubert Flisik, który uczestniczył we wszystkich zajęciach zaproponowanych przez GCEiS. Już w następnym tygodniu zapraszamy na kolejny cykl sportowych emocji pod hasłem „tydzień z piłką nożną i siatkonogą”. Zajęcia zorganizował i przeprowadził Przemysław Palmowski.

Dyrektor GCEiS w Ziębicach