5 Memoriał Henryka Kowalczyka


Szanowni Państwo, zapraszamy do relacji z przebiegu, zapoznania się z wynikami i podsumowania V Memoriału im. Henryka Kowalczyka, który miał miejsce w sobotę 25.06.2022 r. na stadionie miejskim w Ziębicach.
Przez 6 godzin na obu płytach stadionu, na 5 boiskach rywalizowało 309 zawodniczek i zawodników-młodych adeptów piłkarskich z klubów i akademii z województw: dolnośląskiego i opolskiego oraz zaprzyjaźnione drużyny z czeskich Bernatic.
Rywalizacja przebiegała w 5 kategoriach wiekowych:
1. Skrzat- rocznik 2015:
2. Żak- rocznik 2014
3. Orlik- rocznik 2011
4. Młodzik- 2010
5. Trampkarz- 2007

W sumie rozegranych zostało 71 spotkań, padło blisko 280 goli, niektóre doprawdy niecodziennej urody!!!
W grupie Skrzatów wystąpiły drużyny:
1. MKS SPARTA Ziębice,
2. AP Strzelinianka Strzelin,
3. GZ LZS Grodków, Silesia Żarów,
4. LZS Starowice
5. MKS Polonia Świdnica. W grupie Skrzatów nie prowadzi się klasyfikacji, wszystkie kluby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wszystkie zawodniczki i zawodnicy dostali pamiątkowe medale.

W grupie Żaków swoje umiejętności piłkarskie prezentowali przedstawiciele klubów:
MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelinianka Strzelin, AP Goal Kamieniec Ząbkowicki, SOKOL Bernatice (Czechy), Silesia Żarów I,
Silesia Żarów II
Drużyny w tej grupie wiekowej rywalizowały grając w systemie „każdy z każdym”.
Klasyfikacja końcowa:
1. AP Strzelinianka Strzelin
2. MKS Sparta Ziębice
3. AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki
4. Silesia Żarów I
5. Sokol Bernatice
6. Silesia Żarów II
Statuetkę dla najlepszego zawodnika w tej grupie otrzymała Maja Kieniuk z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki,
Najlepszym bramkarzem został Josef Kubala z Sokola Bernatice
Najlepszym strzelcem Tymoteusz Mimochód z AP Strzelinianka Strzelin, zdobywca 8 bramek.

W kategorii Orlik zmagało się 5 zespołów:
MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelinianka Strzelin, AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki, Sokol Bernatice, LZS Starowice.
W tej grupie również mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”
klasyfikacja końcowa:
1. Sokol Bernatice
2. AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki
3. AP Strzelinianka Strzelin
4. MKS SPARTA Ziębice
5. LZS Starowice
Najlepszym zawodnikiem wybrana została Jessica Wojtas z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki,
Najlepszym bramkarzem został Marian Jiga z drużyny Sokol Bernatice
Najlepszym Strzelcem: Marek Svarc- Sokol Bernatice strzelec 7 bramek

W kategorii Młodzik rywalizowało 6 zespołów:
MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelinianka Strzelin, Młodzik Przeworno, LZS Starowice, Silesia Żarów i GZ LZS Grodków, drużyny w tej kategorii swoje mecze również rozgrywały w systemie każdy z każdym.
Klasyfikacja końcowa:
1. AP Strzelinianka Strzelin
2. MKS SPARTA Ziębice
3. LZS Starowice
4. Silesia Żarów
5. Młodzik Przeworno
6. LZS Starowice
Najlepszym zawodnikiem został Hubert Langa z AP Strzelinianka Strzelin
Najlepszy bramkarz: Gabriel Bandyk z GZ LZS Grodków
Najlepszy Strzelec: Wiktor Markowski z AP Strzelinianka Strzelin, zdobywca 11 bramek

W kategorii Trampkarz rywalizowało 6 zespołów:
MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelnianka Strzelin, KS Sparta Paczków, Młodzik Przeworno, LZS Starowice, KS Orzeł Ząbkowice
Turniej w tej kategorii rozgrywany był w dwóch fazach: grupowej i pucharowej.Poziom był bardzo wyrównany, bowiem na 5 spotkań w fazie pucharowej aż 4 rozstrzygnięte zostały dopiero po rzutach karnych, w meczu o 3 miejsce Młodzik Przeworno zwyciężył 2:0 drużynę z LZS Starowice, a w wielkim Finale lepsza precyzją w wykonywaniu rzutów karnych wykazali się zawodnicy Orła Ząbkowice zwyciężając 3:2 drużynę MKS SPARTA Ziębice
Klasyfikacja końcowa:
1. KS Orzeł Ząbkowice
2. MKS SPARTA Ziębice
3. Młodzik Przeworno
4. LZS Starowice
5. KS SPARTA Paczków
6. AP Strzelinianka Strzelin
Najlepszym zawodnikiem został Piotr Grubizna z LZS Starowice
Najlepszym bramkarzem Jakub Baziuk występujący w barwach MKS SPARTA Ziębice
Najlepszym strzelcem Jakub Tomera z drużyny Młodzik Przeworno zdobywca 3 bramek.
W kategoriach wiekowych od Żaka do Trampkarza wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, wszyscy zawodnicy i trenerzy medale, najlepsi zawodnicy w trzech kategoriach dodatkowo otrzymali statuetki oraz nagrody indywidualne ufundowane prze Burmistrza Ziębic Pana Mariusza Szpilarewicza.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w turnieju, osiągnięte wyniki i rywalizację fair play. Podziękowania kierujemy również oczywiście do trenerów, opiekunów oraz rodziców wszystkich uczestników, którzy wspaniale motywowali i dopingowali swoich podopiecznych.

Poza rozgrywkami turniejowymi zawodnicy mieli okazję spróbować swoich sił w konkursach indywidualnych:
1. Kategoria Skrzat- sprint na czas po linii prostej, zwycięzcą został zawodnik MKS Sparta Ziębice Borys Kotkowski
2. Kategoria Żak-slalom z piłką, zwycięzcą został Szymon Wojcikiewicz z AP Strzelinianka Strzelin
3. Kategoria Orlik- slalom z piłką, zwyciężył Błażej Brysiak Z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki
4. Kategoria Młodzik- żonglerka w ograniczonym polu, zwyciężył Hubert Langa, który wykonał 61 podbić piłki
5. Kategoria Trampkarz- żonglerka na ograniczonym polu, zwyciężył Bartłomiej Jaworski z AP Strzelinianka Strzelin, który wykonał 241 poprawnych podbić piłki, wszyscy zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali w nagrodę piłki do gry w piłkę nożną.
Gratulujemy!!!

Choć minęło już parę dni od tego wielkiego piłkarskiego święta, to wciąż przepełnieni jesteśmy pozytywnymi emocjami, które zaczerpnęliśmy od tych wspaniałych młodych ludzi, zawodniczek i zawodników, którzy z nieocenionym zapałem, determinacją ale przede wszystkim uśmiechem uczestniczyli w V Memoriale im. Henryka Kowalczyka.
Oczywiście tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez sztabu ludzi, którzy pracowali przy organizacji turnieju. Parafrazując klasyka, który powiedział, o tym, że „jeśli znajdziesz się osamotniony na środku oceanu w łódce musisz chociaż wiosłować rękami aby liczyć na dopłynięcie do brzegu, jeśli spotkasz na tym oceanie człowieka-zaproś Jego do swojej łodzi, wiosłując razem, szybciej dopłyniecie do Brzegu, osiągniecie cel..” my zapraszaliśmy do swojej łodzi kolejne osoby, które dzięki swojej pracy i poświęceniu przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia i do osiągnięcia celu jakim było przeprowadzenie V Memoriału im. Henryka Kowalczyka, wspaniałego trenera i człowieka, który wpłynął na przygody piłkarskie sporej rzeszy zawodników.

Dziękujemy GCEiS Ziębice za ufundowanie nagród i współorganizację na czele z Panem Dyrektorem Andrzejem Regnerem i Przemysławem Palmowskim, który włożył ogrom pracy w organizację turnieju. Wielkie podziękowania dla Burmistrza Ziębic Pana Mariusza Szpilarewicza za wspieranie tego projektu i ufundowane nagrody, dla przedstawicieli Rady Miasta i Urzędu Miejskiego w Ziębicach Panów: Władysława Sali i Szymona Mitaka, który zaopatrzył nas w ogromną ilość wspaniałych materiałów foto i wideo z turnieju.
Dziękujemy Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich Marcinowi Orzeszkowi, który zaszczycił nas swoją obecnością reprezentując również PZPN jako Sekretarz Komisji Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. Pan Burmistrz przekazał dla klubu MKS Sparta Ziębice 25 piłek do gry w piłkę nożną, będą służyć na naszych boiskach, bardzo dziękujemy za ten szlachetny gest!!!
Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę sponsorów zaopatrzenia gastronomicznego naszego turnieju: Pana Marka Kuriaty, Pana Bogdana Kubisza, Pana Kamila Blicharskiego.
Podziękowania dla sędziów zawodów:
Marek Szajb, Mariusz Rosiek, Dawid Gwóźdź, Arek Ziółkowski, Konrad Czarnecki, Marcin Wójcik, Michał Fitak, Damian Osiecki, Kamil Blicharski, Przemysław Palmowski, Radosław Korchan, Marcin Słomiany, Tomasz Lusa.
Dziękujemy Panu Marianowi Ochałowi, który brał udział w początkowych fazach przygotowań, służył trafnymi uwagami i naprowadzał nas na odpowiednie kierunki podczas przygotowań.
Dziękujemy Grzegorzowi Krzeptoniowi, Panu Edwardowi Jachimczykowi, Panu Mirosławowi Cichowskiemu. Dziękujemy Stanisławowi Sendorowi za wideo i foto, relacja już wkrótce.
Dziękujemy Zarządowi MKS Sparta Ziębice w składzie: Prezes Radosław Korchan, Zastępca Prezesa: Kamil Blicharski, Skarbnik: Grzegorz Krzeptoń i wszystkim, których nieintencjonalnie pominęliśmy w tych podziękowaniach, jeszcze raz Wielkie Dzięki, dla klubów-uczestników turnieju za przyjęcie zaproszenia i wszystkich zawodników, zawodniczek, trenerów i trenerek, opiekunów grup i wspaniałych rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy do zobaczenia za rok!!! Nasza łódź już płynie, cel mamy obrany, zapraszamy do niej każdego chętnego pasażera!!!
ze sportowym pozdrowieniem MKS SPARTA ZIĘBICE

Radosław Korchan
Prezes MKS Sparta Ziębice