Dni Ziębic – wydarzenia sportowe

Zawody lekkoatletyczne otworzyły oficjalnie 𝗗𝗡𝗜 𝗭𝗜𝗘̨𝗕𝗜𝗖 𝟮𝟬𝟮𝟮!

Wczoraj do południa na nowej bieżni Sparty trwały Zawody lekkoatletyczne o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej – Agaty Sobków.
Było 16 konkurencji, w których łącznie wzięło udział aż 130 uczestników!
Uczestnicy mieli do pokonania dystans: 60, 100, 400 i 600m oraz sztafetę 400m. Podczas wydarzenia rozdano 80 medali (36 w konkurencjach indywidualnych i 44 w sztafetach).
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Henrykowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie. Każdy z uczestników reprezentował wysoki poziom przygotowania.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:
Bieg;
60m – dziewcząt (z klas 1-3)
I miejsce – Sara Świdzińska (SP 2 Ziębice)
II miejsce – Hania Kuś (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Milena Dudziec (SP 4 Ziębice)

60m – chłopców (z klas 1-3)
I miejsce – Krystian Kaszuba (SP 4 Ziębice)
II miejsce – Fabian Misztal (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Piotr Zerbok (SP 2 Ziębice)

100 m – dziewcząt (z klas 4-5)
I miejsce – Emilia Skóra (SP 4 Ziębice)
II miejsce – Jagoda Sawka (SP 2 Ziębice)
III miejsce -Julita Zych (SP 2 Ziębice)

100m – chłopców (z klas 4-5)
I miejsce – Jan Kraczkowski (SP 4 Ziębice)
II miejsce – Cyprian Dymek (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Hubert Flisik (SP 2 Ziębice)

100 m – dziewcząt (z klas 6-8)
I miejsce – Julia Zięba (SP 4 Ziębice)
II miejsce – Nicole Janus (SP 2 Ziębice)
II miejsce – Amelia Manacka (SP Henryków)

100 m – chłopców (z klas 6-8)
I miejsce – Than Denis (SP Henryków)
II miejsce – Jakub Jaśko (SP 4 Ziębice)
III miejsce – Jakub Skotnicki (NSP Lubnów)

400 m – dziewcząt (z klas 4-5)
I miejsce – Anna Fal (SP 2 Ziębice)
II miejsce – Emilia Skóra (SP 4 Ziębice)
III miejsce – Emilia Stojanowska (SP 2 Ziębice)

400 m – chłopców (z klas 4-5)
I miejsce – Przemek Dmytrów (SP 2 Ziębice)
II miejsce – Wojciech Pęcak (SP 4 Ziębice)
III miejsce – Filip Lusa (SP 4 Ziębice)

400 m – dziewcząt (z klas 6-8)
I miejsce – Julia Zięba (SP 4 Ziębice)
II miejsce – Lena Jaworska (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Aleksandra Bobońska (SP 2 Ziębice)

400 m – chłopców (z klas 6-8)
I miejsce – Łukasz Gryń (SP Henryków)
II miejsce – Paweł Dmytrów (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Radosław Szwarc (NSP Lubnów)

600 m – dziewcząt (z klas 6-8)
I miejsce – Maria Czubala (SP 2 Ziębice)
II miejsce – Julia Szczepańska (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Martyna Jaworska (SP 4 Ziębice)

600 m – chłopcy (z klas 6-8)
I miejsce – Jakub Gołębiowski (SP Henryków)
II miejsce – Hubert Halikowski (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Natan Kruk (SP 4 Ziębice)

 

Wyniki sztafety:
Sztafeta 4 x 400 m – dziewcząt (z klas 4-5)
I miejsce – Maja Szydłowska, Julita Zych, Anna Fal, Jagoda Sawka (SP 2 Ziębice)
II miejsce – Zuzanna Waliczek, Milena Pisarek, Julia Świderska, Julia Sokołowska (SP Henryków)
III miejsce – brak

Sztafeta 4 x 400 m – chłopców (z klas 4-5)
I miejsce – Wojciech Skowronek, Michał Bafia, Jakub Bafia, Wojciech Pęcak (SP 4 Ziębice)
II miejsce – Przemek Dmytrów, Piotr Sowiński, Kacper Przybyła, Cyprian Dymek (SP 2 Ziębice)
III miejsce – Wiktor Szczepański, Mateusz Gniewczyński, Jakub Fehr, Gabriel Stolarski (SP Henryków)

Sztafeta 4 x 400 m – dziewcząt (z klas 6-8)
I miejsce – Aleksandra Bobońska, Lena Chwedeczko, Alicja Gębska, Lena Jaworska (SP 2 Ziębice)
II miejsce – Anna Dudek, Klaudia Stasiuk, Kinga Stasiuk, Aleksandra Wolanin (SP Henryków)
III miejsce – Zuzanna Zbieg, Martyna Salawa, Gabriela Kubicka, Aleksandra Szpilarewicz (NSP Lubnów)

Sztafeta 4 x 400 m – chłopców (z klas 6-8)
I miejsce – Łukasz Gryń, Robert Czerniak, Kamil Pandzierski, Denis Than (SP Henryków)
II miejsce – Radosław Szwarc, Daniel Bednarz, Jakub Skotnicki, Dawid Kozdroń (NSP Lubnów)
III miejsce – Paweł Dmytrów, Jakub Dudek, Arkadiusz Wagner i Jakub Matacz (SP 2 Ziębice)

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział! 👏

Organizatorem wydarzenia był Przemysław Palmowski z Gminnego Centrum Edukacji i Sportu.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele
w składzie: Małgorzata Dąbrowska, Grzegorz Bartkiewicz, Jacek Ławrynowicz, Grzegorz Pierzak i Janusz Kwaśnica.

Nagrody wręczył Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, Zastępca Burmistrza Małgorzata Wołczyk, Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu – Andrzej Regner, Pani Leonarda Zdrojkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej Agata Sobków oraz radni: Pani Edyta Sopuch, Pan Jan Przyszlakiewicz, Pan Marek Kuriata, Pan Mariusz Jaźwiec, Pan Wiktor Ochał i Pan Jerzy Koprowski.

Sponsorem wydarzenia była Gmina Ziębice.
Dodatkowo Radni Rady Miejskiej ufundowali bon o wartości 1.500 zł na sprzęt sportowy dla najlepszej szkoły w klasyfikacji ogólnej. Nagroda trafiła do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Gratulujemy!

Fotorelacja na FB Gmina Ziębice


Turniej koszykówki dziewcząt o Puchar Burmistrza Mariusza Szpilarewicza 🏀🏆

W sobotę odbył się Turniej koszykówki dziewcząt, w którym wzięły udział 4 drużyny: Zagłębie Sosnowiec, UKS „Dwójka” Ziębice, PG CREW Piława Górna oraz ZSP Ziębice.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Zagłębie Sosnowiec
II miejsce – UKS Dwójka Ziębice
III miejsce – PG CREW Piława Górna
IV miejsce – ZSP Ziębice

Wszystkich zawodników nagrodzono pamiątkowymi medalami. Najlepsi otrzymali puchary, które wręczył Burmistrz Mariusz Szpilarewicz.

Gratulujemy i dziękujemy za udział życząc dalszych sportowych sukcesów! 👏

Organizatorzy: Przemysław Palmowski GCEiS i pan Jacek Ławrynowicz, który jednocześnie był sędzią.

Sponsorzy: Gmina Ziębice.

Fotorelacja na FB Gmina Ziębice


Punktualnie o godzinie 13:00 zakończył się Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Ziębic ORLIKI 2011 ⚽️

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce 🥇 Orlik Ząbkowice I
II miejsce 🥈 Orlik Ząbkowice II
III miejsce 🥉 Sparta Paczków
IV miejsce MKS Sparta Ziębice

Puchary oraz dyplomy w imieniu Burmistrza wręczył Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Andrzej Regner.

Dziękujemy Panu Przemysławowi Palmowskiemu za organizację turnieju, Markowi Szajbowi za sędziowanie meczów, kibicom za niewiarygodny doping, a także wszystkim zawodnikom, którzy popisali się niezwykłym talentem!

Do zobaczenia na kolejnych sportowych zmaganiach 😉

Fotorelacja na FB Gmina Ziębice