Sobota z unihokejem i piłką nożną – 7 maja 2022


W dniu 7 maja (sobota) Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach przeprowadziło zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży o nazwie „ Sobota z unihokejem i piłką nożną ”. Niestety ze względu na niską frekwencję turniej w unihokeja nie był możliwy do realizacji. Od godziny 12:00 dyscypliną obowiązującą była piłka nożna, która standardowo cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszych grano na skróconym boisku w systemie Br+4. Przyjęto formułę gry każdy z każdym, a mecze trwały 15 min. Poniżej przedstawiamy szczegółowe sprawozdanie z zawodów:

Składy zespołów:

 • FC LIVERPOOL – Michał Obodiak, Cyprian Dymek, Konrad Dymek, Marcel Zając, Kacper Przybyła
 • PSG – Milan Sekuła, Patryk Skawiński, Ksawery Kaszuba, Oliwier Bucki, Adam Gębski
 • AKADEMIA  BARCELONY – Borys Kotkowski, Hubert Flisik, Maciek Polaszek, Kacper Witos, Kacper Jaśko
 • MANCHESTER  CITY – Maks Sekuła, Piotrek Sowiński, Michał Suszak, Piotrek Kupczak, Sebastian Stawasz

Wyniki gier:

 1. FC LIVERPOOL – PSG 2:3
 2. AKADEMIA BARCELONY – MANCHESTER CITY 4:3
 3. FC LIVERPOOL – AKADEMIA BARCELONY 0:3
 4. MANCHESTER CITY – PSG 4:1
 5. FC LIVERPOOL – MANCHESTER CITY 1:4
 6. PSG – AKADEMIA BARCELONY 5:3

Tabela końcowa:

 1. MANCHESTER CITY
 2. AKADEMIA BARCELONY
 3. PSG
 4. FC LIVERPOOL

Po grupie młodszych na boisku swoje siły mierzyli starsi zawodnicy. Rywalizowano w dwóch zespołach siedmioosobowych + 1 rezerwowy. Mecz odbył się na pełnym wymiarze boiska w ramach czasowych 2x30min. Poniżej przedstawiamy dokładne sprawozdanie z meczu.

Składy zespołów:

 • FC ŻÓŁCI – Patryk Kotlik, Dawid Drozdalski, Wiktor Popiel, Kacper Kwiatkowski, Wojtek Janik, Dominik Płoszaj, Kuba Brożek, Michał Kluba
 • FC KOLOROWI – Bartek Jacyszyn, Mateusz Zarzeczny, Kuba Jaśko, Kamil Pintal Kuba Kwiecień, Konrad Stępień, Adam Skaliński, Piotrek Kabała

Wyniki gier i klasyfikacja końcowa:

 • FC ŻÓŁCI – FC KOLOROWI  14:11

Podsumowując sobotnie, sportowe wzmagania to cała rywalizacja odbyła się w sympatycznej atmosferze w „duchu fair play”. Mecze stały na wysokim poziomie i obfitowały w wiele widowiskowych akcji i bramek. Zaobserwować można było wiele emocji wynikających z radości z gry i dążenia do zwycięstwa. Cieszy również ciągle rosnąca frekwencja szczególnie w kontekście piłki nożnej. Miejmy nadzieję ,że w przyszłości przełoży się ona również na inne dyscypliny sportu. Na kolejne sportowe wzmagania zapraszamy już w następną sobotę. Zajęcia zorganizował i przeprowadził Przemysław Palmowski.

Dyrektor GCEiS w Ziębicach