Sobota z badmintonem i piłką nożna – 2.04.2022


W dniu 2.04.2022 r. GCEiS przeprowadziło zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, które ze względu na niekorzystną aurę pogodową zrealizowane zostały w sali gimnastycznej  GCEiS w Ziębicach. W pierwszej części zgodnie z ideom weekendowych zajęć wprowadzane są dyscypliny sportu mające mniejszą popularność. Naszym celem jest nie tylko poszerzenie oferty z zakresu zajęć sportowych, ale przede wszystkim  zainteresowanie młodych ludzi czymś nowym, dając im przy tym większą możliwość wyboru w kontekście aktywnego spędzania czasu wolnego. W dniu dzisiejszym uczestnicy mogli spróbować swoich sił w badmintona. Na słowa wyróżnienia zasługuje ośmioletni Antoni Szmaragowski, który zaprezentował bardzo wysokie umiejętności w tej dyscyplinie sportu.

Druga część zajęć standardowo poświęcona była piłce nożnej. Chociaż frekwencja była mniejsza niż zwykle do zawodnicy przez ponad dwie godziny rywalizowali ze sobą. Zagrano wiele spotkań, a na koniec przeprowadzono zespołowy konkurs rzutów karnych. Poniżej przedstawiamy dokładne sprawozdanie z zawodów:

 

Składy zespołów:

  • MANCHESTER UNITED Oliwier Bucki, Borys Kotkowski, Marcel Zając, Maks Sekuła
  • Real MADRYT Milan Sekuła, Kuba Świdziński, Antoni Szmaragowski, Filip Kustra

Wyniki gier:

  • MANCHESTER UNITED – REAL MADRYT    2:5 / 2:3 / 3:3 / 9:7 / 5:4 / 8:5
  • Rzuty karne wygrał zespół MANCHESTERU UNITED 2:1.

 

Podsumowując, sportowa rywalizacja odbyła się w przyjemnej i sympatycznej atmosferze. Gra stał na wysokim poziomie ale najważniejsza w tym wszystkim była zabawa . Zawodnicy dbali wzajemnie w swoje zdrowie wykazując do siebie duży szacunek. Na koniec wszyscy bez kontuzji i z uśmiechem na ustach opuszczali pole gry. Ponadto widać było u uczestników entuzjazm i pasję wynikającą z gry w piłkę nożną i wspólnej rywalizacji ze sobą. Na kolejny cykl weekendowych, sportowych zmagać zapraszamy już za tydzień. Zajęcia przeprowadził Przemysław Palmowski.

Dyrektor GCEiS w Ziębicach