Relacja z Ligii Turniejów Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy

W sobotę 03 października w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbył się Turniej Finałowy Ligii Turniejów Piłki Siatkowej 2020 im. Marcina Popędy. Turniej zorganizowany był przez Klub Piłki Siatkowej Faraon Ziębice i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Do zawodów przystąpiło sześć najlepszych zespołów: Volley Głuszyca, Balviten Volley Siemianowice Śląskie, Sendit Impuls Wrocław, Na Bank Dzierżoniów oraz dwie drużyny Faraon Ziębice. Drużyny podzielono na dwie grupy, które rywalizowały ze sobą do dwóch wygranych setów.

Do półfinału z grupy A awansowały: Balviten Volley Siemianowice Śl. i Sendit Impuls Wrocław, z grupy B awans uzyskały zespoły: Volley Głuszyca i Faraon Ziębice. W meczu o piąte miejsce w turnieju Na Bank Dzierżoniów pokonał drugą drużynę Faraona 2:0. W pierwszym meczu półfinałowym Balviten wygrał z Volley Głuszycą 2:1, w drugim półfinale Faraon pokonał Sendit w setach 2:0. W meczu o trzecie miejsce Sendid Impuls Wrocław wygrał z drużyną Volley Głuszycą w setach 2:1. Przed meczem o pierwsze miejsce w sobotnim turnieju odbył się występ artystyczny Michała Orłowskiego, bliskiego kolegi św. Marcina Popędy.

W meczu o pierwsze miejsce Ballviten Volley Głuszyca pokonał drużynę Faraona Ziębie w setach 2:0. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Kamil Królikowski, Michał Jankowski, Mateusz Mańkowski, Łukasz Kobylski, Michał Stogniew, Piotr Stogniew, Jarosław Gorywoda i Mateusz Kapłan. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Łukasz Kobylski. Podsumowanie sobotniego Turnieju dokonali: Burmistrz Ziębic Pan Marisz Szpilarewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Pan Andrzej Regner i Członek Zarządu KPS Faraon Pan Paweł Dobrzański. Wszystkim drużynom wręczone zostały puchary i dyplomy.  Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał założyciel Klubu Piłki Siatkowej Faraon Pan Jacek Siołek.

Serdeczne podziękowania należą się Panu Markowi Matkowskiemu za wzorowe sędziowanie. Organizatorzy serdeczne podziękowania ślą do sponsorów i partnerów drużyny Faraon Ziębice za wsparcie w organizacji Turnieju Finałowego Ligii Piłki Siatkowej 2020 im. Marcina Popędy.