Liga Piłki Siatkowej 2020 r. 4. Kwalifikacyjny Turniej Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy

W sobotę 08.08.2020 r. odbył się 4. Kwalifikacyjny Turniej Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy.

Organizatorami  turniejów są:  Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach oraz  Klub Piłki Siatkowej Faraon Ziębice.

Tradycyjnie zawody rozgrywane były w dwóch salach gimnastycznych. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ziębicach w Grupie A rywalizowały ze sobą drużyny: KPS Faraon Ziębice 1, APS Paczków, Volley Głuszyca i Sendit Impuls Wrocław. W tej grupie pierwsze miejsce zajął Volley Głuszyca, drugie KPS Faraon 1, trzecie Sendit Impuls Wrocław, czwarte APS Paczków.

Grupa B swoje eliminacje rozgrywała w sali gimnastycznej Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.  Pierwsze miejsce wywalczył zespół KPS Faraon Ziębice 2, drugie Na Bank Dzierżoniów, trzecie Breyt Grytan Oleśnica, czwarte Browar Oleśnica.

Następnie w sali GCEiS rozgrywane były mecze o miejsca 5 – 8 w turnieju. W meczu o 7 miejsce Browar Bielawa pokonał APS Paczków  w setach 2:0. W meczu o 5 miejsce Breyt Grytan Oleśnica wygrał z Senditem Impuls Wrocław  w setach także 2:0.

Mecze o cztery pierwsze miejsca rozgrywane były w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4. W pierwszym półfinale Volley Głuszyca pokonał Na Bank Dzierżoniów wynikiem : 21:12 i 21:16. W drugim półfinale KPS Faraon 2 zwyciężył KPS Faraon 1  w setach: 21:17 i 21:14. W meczu o trzecie miejsce Na Bank Dzierżoniów zwyciężył Faraona 1 w setach : 21:13, 18:21 i 12:10.

Bardzo emocjonującym meczem okazał się pojedynek o  pierwsze miejsce w turnieju. KPS Faraon 2 pokonał Volley Głuszycę w setach : 21:14, 22:24, 15:13. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Jarosław Kociuba, Robert Kotkowski, Julia Tomasiuk, Patryk Jewulski, Daniel Błauciak, Tomasz Polak, Bartosz Bielecki, Patryk Pruchniewski i Patryk Strzelec. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Bartosz Bielecki. Puchary i dyplomy  zwycięskim zespołom wręczyli organizatorzy Ligi Piłki Siatkowej.

Serdecznie zapraszamy na Finałowy Turniej Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy, który odbędzie się w pierwszy weekend października.