Wakacje na sportowo z Gminnym Centrum Edukacji i Sportu Ziębicach


Wakacje na sportowo z Gminnym Centrum Edukacji i Sportu Ziębicach

Wakacje na sportowo z GCEiS rozpoczął turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży na Orliku, który odbył się 27.06.2020r.  Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: Goal Kamieniec Ząbkowicki, MKS Sparta Ziębice I i MKS Sparta Ziębice II. Były to pierwsze w tym roku zawody z racji obostrzeń epidemiologicznych. Pierwsze miejsce wywalczyli młodzi piłkarze reprezentujący drużynę MKS Sparta I. Drugie miejsce zajął Goal Kamieniec Ząbkowicki , trzecie MKS Sparta Ziębice II.

W pierwszym tygodniu wakacji na Orliku odbywały się konkursy z umiejętności piłkarskich. Konkurs rzutów wolnych wygrał Tymoteusz Mazowita, drugi był Hubert Flisik, trzeci Piotr Kabała. Konkurs ,,wkrętek” wygrał Piotr Kabała, druga była Martyna Jaworska, trzecie miejsce zajął Mateusz Zarzeczny. W rzutach karnych najlepszym strzelcem okazał się Grzegorz Rybin, drugie miejsce zajął Michał Kluba, trzecie Filip Dąbrowski.  Najwięcej rzutów karnych obronił Piotr Kabała. Między konkursami rozgrywane były mecze na małe bramki. Odbył się również turniej tenisa stołowego. Pierwsze miejsce wywalczył Michał Kluba, drugi był Piotr Kabała, trzeci Mateusz Zarzeczny.

W sobotę 11 lipca odbył się 3 Turniej kwalifikacyjny Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy. Do rywalizacji sportowej przystąpiło siedem zespołów z całego Dolnego Śląska. Pierwsze miejsce wywalczył Faraon I Ziębice, drugie miejsce zajął Sendit Impuls Wrocłw, trzecie APS Paczków. Szczegółowa relacja z turnieju znajduje się na stronie GCEiS.

W drugim tygodniu wakacji Gminne Centrum Edukacji i Sportu zorganizowało wyjazdy dzieci młodzieży na basen w Paczkowie i do Słonecznego Parku Wodnego w Ząbkowicach Śl. Wyjazdy cieszyły się dużą frekwencją.

W trzecim tygodniu wakacji odbywały się zajęcia sportowo-rekreacyjne w sołectwach naszej gminy. W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Henrykowie odbył się turniej tenisa stołowego w którym wzięło udział 12 zawodników. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach. W grupie podstawowej pierwsze miejsce zajęła Agata Stachurska, drugi był Łukasz Gryń, na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Oszust. W grupie zawansowanej pierwsze miejsce zajął Mateusz Salwa, drugie Michał Chrust, trzecie Kamil Jendryka.

We wtorek gościliśmy w Kalinowicach Górnych. W konkursach sportowych wzięło udział 16 dzieci. W konkursie ,,kółko w celu” pierwsze miejsce zajął Wojciech Bednarz, drugie Tymoteusz Konicki, trzecie Wanessa Bandura. W rzutach do kosza najskuteczniejszym koszykarzem okazał się Tomasz Małaszuk, drugie miejsce zajął Wojciech Bednarz, trzecie Tymoteusz Konicki. Konkurs rzutów karnych wygrał Sebastian Bandura. W rzutach woreczkami do planszy wśród najmłodszych pierwsze miejsce zajęła Julia Krowicka. W grupie dzieci starszych najwięcej punktów zgromadził Tomasz Małaszuk.

W środę konkursy sportowe rozgrywały się na boisku w Wadochowicach. W konkursie ,,kółko w celu” pierwsze miejsce zajęła Maja Babicz, drugi był Wojciech Mazowita , trzeci Dawid Przyszlakiewicz. Konkurs podbicia piłki nogą wygrał Wojciech Mazowita, który również zajął pierwsze miejsce w podbiciach piłki siatkowej. W rzutach woreczkami do planszy najwięcej punktów zgromadził Dawid Górski, drugi był Dawid Przyszlakiewicz, trzeci Wojciech Mazowita. W czwartek odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne w Nowym Dworze. Z racji opadów deszczu konkursy odbywały się w świetlicy, która zgromadziła 14 uczestników. W konkursie ,,kółko w celu” najwięcej punktów wśród dziewcząt zgromadziła Zuzanna Waliczek, wśród chłopców Antoni Szmaragowski. Młodzież rozegrała turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział sześciu zawodników. Turniej wygrał Łukasz Gryń, drugie miejsce zajął Kacper Pogoda, trzecie Nikola Łukasiewicz. W konkursie Darta pierwsze miejsce zajął Filip Berliński, Drugie Amelia Manacka, trzecie Julia Rakus. W rzutach woreczkami  do planszy najwięcej punktów zgromadziła Michalina Janusz.

Dwa ostatnie tygodnie lipca to w związku ze słoneczną pogodą zorganizowane przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu wyjazdy na basen przede wszystkim do Paczkowa, ale także przy deszczowej aurze do Słonecznego Parku Wodnego w Ząbkowicach Śl.

We wtorki i piątki na boisku Orlik odbywały się zajęcia w ramach Letniej Akademii Piłkarskiej prowadzone przez trenera Pana Przemysława Palmowskiego. W grupie dzieci młodszych najaktywniejszymi zawodnikami byli: Michał Pałys, Witold Pałys, Oliwier Bucki, Szymon Mazurek, Filip Żukowski, Szymon Barycza, Bartosz Nowak, Adam Olszyński, Piotr Zerbok, Mateusz Sowiński i Jakub Jędrasiewicz. Wśród dzieci starszych najlepszą frekwencją wykazali się: Piotr Sowiński, Filip Lusa, Hubert Flisik, Marcel Stępień, Dawd Sarara, Wojciech Skowronek, Martyna Jaworska, Dominik Jaworski, Mateusz Zarzeczny, Piotr Kabała i Wojciech Pęcak.