V Ziębicki Turniej Streetballa

W sobotę 01.08.2020 r. na boisku sportowym Orlik w Ziębicach odbył się turniej streetballa zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Orzeł w Ziębicach i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Do zawodów przystąpiło 10 drużyn: The Natural, Albatrosy, Wroclyn 3S, Targay balla, Jurek Borucki, Kipatko, Sneakerhead.pl Petrol Opole, Beez City, Trzech Pancernych i czołg i Trybińskie Trio z Ząbkowic.

Zawody rozgrywane były w trzech grupach.  W grupie pierwszej zwyciężył  zespół Targay balla, drugie miejsce zajął Beez City, trzecie miejsce Wroclyn 3S, czwarte Albatrosy.

W grupie drugiej pierwsze miejsce zajął Sneakerhead, drugie drużyna Jurka Boruckiego, trzecie Trybińskie Trio.

W grupie trzeciej zwyciężył zespół The Natural, na drugim miejscu uplasował się zespół Kipatko, na trzecim Trzech Pancernych i czołg.

Do dalszych rozgrywek przystąpiły drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupach. Zespół Targay balla pokonał drużynę Jurka Boruckiego 21:10. Zespół Sneakerhead wygrał z drużyną Kipatko 21:6, The Natural pokonał Beez City 12:7.

Do finału awansowały zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce w sobotnim turnieju zajął zespół Sneakerhead.pl Petrol Opole, drugie The Natural, trzecie Targay balla. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Paweł Szwonder, Tomasz Kucharski, Patryk Mruczyński i Krzysztof Kurdzieko.  Drużynę The Naturat  reprezentowali: Radosław Lis, Mateusz Wójcik, Dominik Pruszkowski i Rafał Konieczek. W ziębickiej drużynie Targay balla wystąpili: Szymon Zieliński,  Artur Barycza, Daniel Szal i Leo Borucki. Czwarte miejsce wywalczył zespół Beez City, piąte drużyna Kipatko, szóste drużyna Jurka Boruckiego.

Podczas turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 punkty, który wygrał Mateusz Kosiński  z drużyny Wroclyn 3S. Zwycięskim drużynom puchary wręczył Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Pan Andrzej Regner. Zawody sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego Panowie: Marek Matkowski, Grzegorz Bartkiewicz, Jacek Ławrynowicz i Jerzy Rejnowski pracownik Gminnego Centrum Edukacji i Sportu. Zawody przebiegały w przyjacielskiej i sportowej atmosferze.