SP4 – SUPER FERIE NA PÓŁKOLONII


Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach już po raz kolejny była organizatorem półkolonii zimowej. Podobnie jak w latach ubiegłych dopisywały dobre humory i nie zabrakło ciekawych pomysłów.

Uczestnicy brali udział w wielu ciekawych formach wypoczynku i chętnie korzystali z przygotowanych dla ich atrakcji na świeżym powietrzu.

W pierwszym dniu półkoloniści zapoznali się z wychowawcami poszczególnych grup, regulaminem, poznali zasady postępowania podczas zabaw, podróżowania autokarem oraz zachowania w miejscach publicznych. Dzieci miały też okazję lepiej poznać się, podczas integracyjnych gier i zabaw.

Półkoloniści uczestniczyli w 2 wycieczkach. Pierwsza zapewniła im świetną zabawę w Parku Rozrywki „Bobolandia”. Na druga wycieczkę udali się do kina Cinema w Kłodzku, gdzie mieli możliwość obejrzeć film „Gang Zwierzaków”.

Każdy dzień zapewniał półkolonistom niezapomniane wrażenia. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez ZCK, CITIK i Bibliotekę miejską. Na długo pozostaną w pamięci historie usłyszane podczas zwiedzania Bramy Paczkowskiej oraz zabawy towarzyszące poznawaniu tajemnic Ziębickiego Zamku Wodnego.

Uczestnicy półkolonii brali również udział w wielu zajęciach artystycznych oraz w zajęciach sportowych organizowanych na sali gimnastycznej. Dzieci spędzały  też wiele czasu na świeżym powietrzu spacerując, bawiąc się i poznając osobliwości naszego regionu.

 

Na zakończenie półkolonii zimowej 2020 wszyscy uczestnicy, otrzymali od wychowawców dyplomy „Wzorowego Kolonisty”, a zwycięzcy konkursów nagrody.

Uczestnicy półkolonii oraz jej kadra pragną wyrazić podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego typu wypoczynku dla dzieci z Gminy Ziębice, gdyż jak pokazuje kolejna jej edycja – warto było przyjść do szkoły w podczas ferii!

Półkolonia zimowa w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach przyczyniła się nie tylko do rozwijania zainteresowań uczniów oraz nawiązania nowych relacji koleżeńskich, ale przede wszystkim była wspaniałą okazją do regeneracji sił po minionym półroczu nauki w szkole.