NOWY SEZON SZACHOWY ZIĘBICKICH ORŁÓW

Nasi młodzi ziębiccy Szachiści rozpoczęli w bardzo dobrym stylu nowy sezon szachowy notując rewelacyjne turniejowe starty na początek. Sezon rozpoczął Marcel Rawski startując 18 stycznia w zawodach o Puchar Prezesa ZKS Unia Złoty Stok, które odbyły się w Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku. W tych zawodach wzięło udział 22 zawodników. Marcel w grupie Młodzików zajął doskonałe 2 miejsce gromadząc 3 pkt. Dwa tygodnie później zawodnicy Ziębickich Orłów próbowali swoich sił w dwóch turniejach. Rodzeństwo, Adam Zych i Julita Zych startowało w Turnieju Wrocławskiego Krasnala organizowanym przez Klub Szachowy Polonia Wrocław. W grupie do lat 6 grało 28 zawodników, Adam zdobywając 4 punkty zajął 2 miejsce. W grupie do lat 10, startowało 61 zawodników w tym 16 dziewcząt. Julita zajęła bardzo dobre 16 miejsce w turnieju, a 4 wśród dziewczynek, zdobywając 4 punkty na 6. W tym samym czasie w Ciepłowodach odbył się Turniej o Puchar Wójta. Podobnie jak w Złotym Stoku w  tym turnieju grali zawodnicy w różnym wieku, od młodzików do seniorów. Doskonały start zaliczył Jakub Pawlak zajmując w grupie Junior – 25 zawodników, doskonałe 3 miejsce. W klasyfikacji najmłodszych zawodników na najwyższym stopniu podium stanął Antoni Orlicki, a drugie miejsce zajęła Sara Świdzińska.

Miesiąc luty rozpoczął się dla szachistów równie dobrze. Jedenastoosobowa ekipa, w tym dwoje debiutantów, ruszyła na Otwarte Mistrzostwa Świdnicy, które odbyły się w Hali Sportowej OSiR Zawiszów w Świdnicy. Organizatorem Turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, Stowarzyszenie Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica oraz Miasto Świdnica. W zawodach wzięło udział 140 zawodników w trzech grupach. W grupie C do lat 9 startowało 49 zawodników. Wśród chłopców do lat 9, bardzo wysokie 3 miejsce zajął Jakub Pawlak gromadząc 5,5 pkt na 7 możliwych, osiągając przy tym bardzo wyskoki ranking zawodów. Miejsce 7 zdobył, Marcel Rawski – 5 punktów.  Maksymilian Kwiatkowski (4 pkt.) miejsce 13, Szymon Opach i Antek Smółka gromadząc po 3 punkty zajęli 23 i 24 miejsce. Warto dodać, że Antek debiutował, był to jego pierwszy turniej szachowy.  W grupie dziewcząt do lat 9 również sukcesy! Miejsce na pierwszym stopniu podium, rzutem na taśmę, zajęła Julita Zych (5 pkt,), tuż za nią Milena Regner (4,5 pkt.), Sara Świdzińska zajęła 4 miejsce (3 pkt.). Najmłodsi rywalizując w grupie do lat 7 poradzili sobie równie doskonale. Brązowy medal zdobył Antoni Orlicki (4 pkt.), a Mateusz Sowiński bardzo dobre 6 miejsce (3 pkt.). Dużą niespodziankę zrobiła debiutująca sześciolatka Lena Smółka, która w grupie dziewczynek do lat 6 zajęła rewelacyjne 2 miejsce. Osiągnięte sukcesy świadczą o doskonałej formie naszych zarodników. Gratulacje dla sportowców i trenerów!