Worek medali na Szachowych Mistrzostwach Wrocławia

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w szachach szybkich, miały swój finał 30 listopada i tradycyjnie już, odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu. Po całorocznych zmaganiach, w cykl wchodziły cztery turnieje, szachiści spotkali się piąty i ostatni raz w tym roku przy szachownicach, kończąc cykl Mistrzostw Wrocławia. Finał z reguły jest mocny, ale te zawody były niesamowite!!!  W tym ważnym i prestiżowym cyklu uczestniczyło 11 zawodników: 4 z Przedszkola Na Orlej Polanie i 7 z Sekcji Szachowej Ziębickie Orły. Zawodnicy rozegrali zawody systemem szwajcarskim, po 15 minut na zawodnika w poszczególnych grupach wiekowych kolejno 5, 6 i 7 rund.

Zawodnicy z Przedszkola startowali w najmłodszej grupie do lat 6 w której grało 26 zawodników: Adam Zych, Antoni Orlicki, Mateusz Sowiński i Dawid Patrzyk. W ostatnich zawodach Adam zajął 3 miejsce zdobywając 4 pkt, Antoni z 3 pkt. – 5 miejsce, debiutujący Dawid, rewelacyjne 12 miejsce, Mateusz 13 lokata, obaj chłopcy zdobyli po 2 punkty.

W grupie do lat 7, grali zawodnicy z Sekcji Szachowej: Lena Leśniowska, Sara Świdzińska, Szymon Opach i Maksymilian Kwiatkowski. Wśród dziewcząt Lena zajęła 2 miejsce, a Sara miejsce 4, wśród chłopców Maksymilian zajął 7 miejsce, Szymon uplasował się na miejscu 10. W grupie E zagrało w sumie 23 zawodników.

W najstarszej grupie liczącej 20 zawodników, startowała: Milena Regner, Julita Zych i Jakub Pawlak. W ostatnim starcie Julita gromadząc 5 punktów zajęła 1 miejsce wśród dziewcząt, a 3  w turnieju, Milena 2 miejsce z 4 punktami, Jakub 10 miejsce wśród chłopców, zdobywając 3 punkty.

Oprócz ostatnich zawodów odbyło się podsumowanie całego cyklu, do klasyfikacji liczyły się najlepsze cztery starty z pięciu rozegranych w ciągu roku. Szachiści wrócili do Ziębic z workiem pięciu medali MISTRZOWSKICH!!! Najmłodsi do lat 6: Adam Zych zdobył Wicemistrzostwo i medal srebrny, Antoni Orlicki 3 miejsce, medal brązowy! Sara Świdzińska w grupie do lat 7, zdobyła Wicemistrzostwo 2 miejsce i medal srebrny. Najstarsza grupa do lat 8: Milena Regner zdobyła Mistrzowskie złoto, Julita Zych Wicemistrzostwo i medal srebrny! Zawodnikom i trenerom składamy gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze starty! Mistrzowie Wrocławia mieszkają w Ziębicach!