Sprawozdanie z turnieju badmintona i tenisa stołowego


W sobotę 30 listopada 2019r. o godz.10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr4 w Ziębicach  odbył się turniej badmintona dla dzieci i młodzieży w ramach Grand Prix 2019. Do zawodów przystąpiło 15 zawodników rywalizujących ze sobą systemem ,,każdy z każdym”. Pierwsze miejsce wywalczył Mikołaj Krucień, na drugim miejscu uplasował się Paweł Rojek, trzecie miejsce zajął Szymon Krucień. Kolejne miejsca zajęli: Paulina Rojek, Mateusz Salwa, Nikola Łukaszewicz, Kamil Piekarz, Wiktoria Salwa, Mikołaj Harasimowicz, Karol Kuziemski, Michalina Janusz, Oliwia Świątek, Bartosz Gołdyn, Julia Berlińska, Alicja Harasimowicz. W klasyfikacji generalnej po listopadowym turnieju na pierwszym miejscu jest Mikołaj Krucień- 50pkt., na drugim Michał Śledź-48pkt., na trzecim Wiktoria Kumaszka-35pkt., na czwartym Szymon Krucień-29pkt.

O godzinie 13.00 na sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego rozegrany został turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział  12 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Kacper Bieńka, drugie miejsce zajął Mateusz Salwa, na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Tymków. Kolejne miejsca zajęli: Wiktoria Salwa, Bartosz Gołdyn, Mikołaj Harasimowicz, Karol Kuziemski, Julia Berlińska, Kamil Piekarz, Alicja Harasimowicz, Michalina Janusz, Oliwia Świątek. W klasyfikacji generalnej Grand Prix 2019 na pierwszym miejscu jest Mateusz Salwa-42 pkt., drugie miejsce zajmuje Kacper Bieńka-27pkt., na trzecim miejscu  Wiktoria Salwa-21pkt.

Wszyscy uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Turnieje badmintona i tenisa stołowego zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia nauki gry w badmintona. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godz.15:40 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach.