Sprawozdanie z turnieju tenisa stołowego – 5.10.2019


W sobotę 5 października 2019 r. odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Tym razem zawody odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Henrykowie. Do turnieju przystąpiło siedmiu zawodników. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” do trzech wygranych setów.

W wyniku rywalizacji sportowej pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Salwa, na drugim miejscu uplasował się Michał Chróst, trzecie miejsce zajęła Wiktoria Salwa. Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Konior, Adam Nastaga, Michał Cierpisz, Karolina Grzegorczyn. Po październikowym turnieju w klasyfikacji generalnej Grand Prix 2019 na pierwszym miejscu uplasował się Mateusz Salwa-32pkt., drugi jest Michał Chróst-18pkt., trzecie miejsce zajmuje Wiktoria Salwa-17pkt. Kolejne miejsca zajmują: Kacper Bieńka-15pkt., Karol Szeliga-12pkt., Karolina Grzegorczyn-10pkt., Grzegorz Rybin-10pkt., Adam Nastaga-9pkt., Łukasz Konior-6pkt., Michał Cierpisz-5pkt.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Henrykowie Bogusławie Kołsut za udostępnienie sali gimnastycznej.