Jesienny Turniej Przedszkolaka


W piątek na boisku sportowym Orlik odbył się Jesienny Turniej Piłki Nożnej dla Przedszkolaków. Organizatorami turnieju byli: Miejski Klub Sportowy Sparta i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Po krótkim powitaniu rozpoczęliśmy sportowe zmagania. Do zawodów przystąpiły wszystkie przedszkola z naszej  gminy: Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach, Przedszkole Na Orlej Polanie w Ziębicach, Publiczne Przedszkole w Henrykowie i Zespół Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu.

Na jednej połowie boiska rozgrywane były mecze piłkarskie, na drugiej połowie odbywały się drużynowe konkursy zręcznościowe. Wszystkie drużyny miały charakterystyczne stroje, dzieci bardzo żywiołowo reagowały na dokonania rówieśników. Podsumowując jesienny turniej organizatorzy wyróżnili wszystkich przedszkolaków wręczając im złote medale. Z racji, iż dzisiaj obchodzony jest Dzień Przedszkolaka Gmina Ziębice ufundowała słodkie nagrody. Turniej miał też za zadanie zachęcić dzieci do korzystania z Orlika. MKS Sparta zaprasza dzieci z roczników: 2013 i 2014 na treningi piłkarskie na Orliku, które odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 15:30.

Jesienny Turniej Przedszkolaka przeprowadzili: Pan Grzegorz Krzeptoń, Pan Przemysław Palmowski, Pan Dawid Sutor i Pan Jerzy Rejnowski.