Piąty i szósty tydzień na sportowo


Piąty tydzień na sportowo z Gminnym Centrum Edukacji i Sportu to tydzień z rakietą. Z racji zmiennej pogody turnieje rozpoczęliśmy we wtorek. W tym dniu do rywalizacji sportowej na naszym Orliku przystąpiło czterech zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Rybin, drugi był Tymoteusz Mazowita, trzeci Igor Ratkiewicz, czwarty Szymon Jończyk.

Środa to pojedynek między Kacprem Bieńką, a Grzegorzem Rybinem. Po pięciosetowym meczu Grzegorz Rybin pokonał Kacpra Bieńkę.

W czwartek z racji wysokich temperatur na naszym basenie przeprowadzono zajęcia sportowo-rekreacyjne. Najdalej pod wodą wśród dziewcząt przepłynęła Paulina Górniak, z chłopców pierwsze miejsce zajął Filip Moczarny. Najdłuższy skok do wody oddała Hanna Limanówka, wśród chłopców najdalej skoczył Franek Moczarny. W wyłowieniu kółek z dna basenu bezkonkurencyjny okazał się Michał Górniak. Najdalej pod wodą przepłynął Kacper Sawka.

W piątkowym turnieju tenisa ziemnego wzięło udział trzech zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Rybin , który pokonał Kacpra Bieńkę i Tymoteusza Mazowitę. W meczu o drugie miejsce Kacper Bieńka wygrał w dwóch setach z Tymoteuszem Mazowitą. Najlepsza trójka otrzymała nagrody w postaci gier zręcznościowych.

W sobotę na Orliku odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci. Do wspólnej sportowej zabawy zaprosiliśmy rodziców,  którzy  otrzymali  piłkarskie grzechotki, aby dopingować swoje pociechy. W zawodach wzięły udział trzy zespoły. W przerwach odbywały się konkursy sportowe. W ,,kapkach” czyli w podbiciu piłki nogą pierwsze miejsce wywalczył Filip Lusa, który także najcelniej trafiał w poprzeczkę bramki. Najwięcej podbić głową zaliczył Michał Kluba. Konkurs ,,sam na sam” wygrał Sebastian Stawasz. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół Koko-Jambo , który wystąpił w składzie: Michał Kluba, Michał Bafia, Cyprian Dymek i Oliwier Bucki. Drudzy byli Tęczowi w składzie: Filip Lusa, Hubert Flisik, Oliwier Malicki, Jakub Malicki i Jakub Bafia. Trzecia drużyna sobotniego turnieju to Football Warszawa reprezentowany przez: Barka Klubę, Jasia Kraczkowskiego, Marcela Stępnia i Sebastiana Stawasza.

Szósty tydzień na sportowo to animacje sportowe w sołectwach.

W poniedziałek w Henrykowie w Szkole Podstawowej odbył się turniej tenisa stołowego do którego przystąpiło dziewięciu zawodników. Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zajął  Mateusz Salwa, drugie miejsce wywalczył Kacper Bieńka, trzecia była Karolina Grzegorczyn. Kolejne miejsca zajęli: Michał Cierpisz, Wiktoria Salwa, Michał Chróst, Kamil Jędryka, Łukasz Konior, Bartosz Gołdyn.

We wtorek zajęcia odbyły się w Pomianowie Dolnym. W konkursie rzutów ,,kółkami do celu” wśród dziewcząt najwięcej punktów zgromadziła Patrycja Kolan, najlepszy z chłopców był Jakub Drobny. W przeskokach przez skakankę najdłużej przeskakiwała Klaudia Kolan. W konkursie Darta w grupie starszej zwyciężyła Klaudia Kolan, wśród dzieci pierwsze miejsce zajęła Milena Drobny. W podbijaniu piłki siatkowej najwięcej podbić zaliczyła Klaudia Kolan. Konkurs rzutów woreczkami do celu wygrał Jakub Drobny.

W środę gościliśmy w Wadochowicach. W konkursie Darta pierwsze miejsce wywalczył Wojciech Mazowita, drugi był Dawid Górski, trzeci Michał Mazowita. W podbijaniu piłki nożnej bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Mazowita, drugie miejsce zajął Karol Ślęzak, trzecie Eryk Celner. Konkurs podbić piłki siatkowej wygrał Wojciech Mazowita. W rzutach kółkami do celu w grupie młodszej pierwsze miejsce wywalczył Dawid Górski, wśród młodzieży najwięcej punktów zdobył Wojciech Mazowita.