Święto Streetballa w Ziębicach


W sobotę 3 sierpnia 2019 r. na boisku sportowym Orlik odbył się turniej Streetballa do którego zgłosiło się trzynaście zespołów w tym jeden żeński. Uroczystego otwarcia dokonali organizatorzy: Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Pan Andrzej Regner i Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Orzeł Pan Arkadiusz Zyber.

Mecze rozgrywane były w trzech grupach. W grupie I pierwsze miejsce zajął zespół zDolny Śląsk, drugie KKS BEJBI Siechnica, trzecie Buraki Kozaki z Wrocławia, czwarte BC Krono-Zdrofit Żary, piąte Los Santos z Ziębic. W grupie drugiej pierwsze miejsce zajął Świt Wrocław, drugie The Naturat Otmuchów, trzecie ZNR Kamieniec Ząbkowicki, czwarte Trzech Pancernych i Czołg. W grupie trzeciej na pierwszym miejscu uplasował się zespół Ziębice I, na drugim MZM Kłodzko, na trzecim Tylko Kłodzko, na czwartym Aniołki Matiego.

Po tej części turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 punkty o puchar Dyrektora Gminnego Centrum Edukacji i Sportu. Konkurs ten wygrał Kewin Kuś z Kamieńca Ząbkowickiego, który w czasie jednej minuty oddał 12 celnych rzutów. Do fazy pucharowej zakwalifikowało się sześć zespołów. zDolny Śląsk pokonał MZM Kłodzko 17:10, KKS BEJBI wygrał ze Świtem Wrocław 13:10, Ziębice I zwyciężył The Naturat 13:10. Zwycięzcy tych rozgrywek zagrali w finałach. zDolny Śląsk wygrał obydwa mecze finałowe. W meczu o drugie miejsce w turnieju KKS BEJBI Siechnice pokonał drużynę Ziębice I wynikiem 21:13.  W drużynie zDolnyŚląsk wystąpili: Michał Zygadło, Mateusz Kasiński i Paweł Nowicki. Drużynę KKS BEJBI Siechnie reprezentowali: Damian Liuras, Wiktor Marcinkowski, Damian Oswald i Michał Muzal. Drużyna Ziębice I wystąpiła w składzie: Arkadiusz Zyber, Artur Barycza, Maciej Kozioł i Krzysztof Olejnik.

Uroczyste podsumowanie turnieju dokonali Pan Andrzej Regner i Pan Arkadiusz Zyber. Trzem najlepszym zespołom wręczono puchary i medale. W myśl regulaminu turnieju drużyny te otrzymały nagrody pieniężne. Pan Arkadiusz Zyber i Pan Jacek Siołek ufundowali nagrody rzeczowe.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy zaprojektowane przez Pana Jerzego Brzostka. Mecze sędziowali: Pani Katarzyna Owczarek, Pan Jerzy Koprowski i Pan Marek Matkowski. W sobotnim turnieju wzięło udział  52 koszykarzy z całego Dolnego Śląska. Nad całością czuwał pracownik Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Pan Jerzy Rejnowski.