Półkolonia letnia


Dobry humor, wspaniała pogoda i wiele ciekawych pomysłów to podstawa dobrze spędzonych wakacji.

Tak właśnie było podczas zorganizowanych w lipcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach Półkolonii Letnich. Półkolonia trwała 4 tygodnie od 24 czerwca do 19 lipca.

Dzieci spędzały wiele czasu na świeżym powietrzu spacerując, bawiąc się i poznając osobliwości naszego regionu.

W programie pobytu na półkolonii organizator zapewnił również bardzo atrakcyjne wycieczki autokarowe

Półkoloniści uczestniczyli w 4 wycieczkach, podczas których bawili się w bajecznej i kolorowej „Bobolandii” – Rodzinnym Parku Rozrywki we Wrocławiu. Niezwykle atrakcje uczestnikom półkolonii zapewniono w Parku Miniatur „Minieuroland” w Kłodzku. Oprócz niezapomnianych wrażeń, jakie wzbudzały kaskady kwiatów oraz precyzyjne rekonstrukcje znanych budowli, półkoloniści uczestniczyli w grze terenowej, podczas której musieli wykazać się wiedzą na temat poznanych budowli. Ciekawostki, historie, anegdoty i legendy przekazał małym odkrywcom przewodnik. Z takim bagażem wiedzy uczestnicy półkolonii poszukiwali tajemniczo opisanych makiet. Wiele radości i uśmiechu dostarczył półkolonistom również film „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, który obejrzeli w kinie „Grażyna” w Strzelinie. W ostatnim tygodniu podczas wycieczki do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu uczestnicy półkolonii poznali tajniki tkactwa i zwiedzili niezwykle interesujące ekspozycje instrumentów muzycznych m.in. wystawy akordeonów.

Ponadto dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską i ZCK oraz korzystały z obiektów sportowych „Orlik”. Dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzenie i poznawanie pracy Policjantów i Strażaków, z którą zostali zaznajomieni podczas pobytu na Posterunku Komendy Policji oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ziębicach.

Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu kadry wychowawców półkoloniści mieli zapewnionych szereg atrakcji takich jak: wyprawy plenerowe po okolicy, konkursy, turnieje sprawnościowo-sportowych. Ten krótki, ale pełen wrażeń czas na Półkolonii Letniej z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Do zobaczenia za rok